Gdzie kupić suchy lód w Krakowie?

Jest on dostępny w wielu miejscach – w hurtowniach, w sklepach specjalistycznych, sklepach chemicznych oraz w popularnych hipermarketach.

Co zrobić gdy nie ma go jednak w sklepie stacjonarnym w Krakowie?

Miejsce, gdzie można kupić suchy lód, powinniśmy wybierać pod kątem jego ilości, jaka będzie nam potrzebna. Jeśli potrzebujemy dużych ilości – warto rozważyć jego kupno w hurtowni lub bezpośrednio od producenta. Wielu producentów posiada swoje strony internetowe z pełną ofertą suchego lodu – np. elod.pl

Producent suchego lodu, firma elod.pl sprzedaje suchy lód również w Krakowie. Sklep dostarcza suchy lód do Krakowa poprzez kuriera. W związku z tym możesz go zamówić tyle ile potrzebujesz i możesz liczyć na szybka i dogodną dostawę.

Suchy lód stosuje się w transporcie produktów spożywczych szybko psujących się w wysokiej temperaturze. Nadaje się do tego, bo nie topi się jak woda, tylko sublimuje, czyli z ciała stałego zmienia się w gaz, a odbywa się to powoli. Jeśli jest zamknięty w styropianowym opakowaniu, to ubywa go zaledwie w ilości 4 proc. na dobę.

Pamiętaj o środkach ostrożności. Temperatura suchego lodu jest bardzo niska bo równa  -78,5 ° C. Zawsze należy obchodzić się z suchym lodem z ostrożnością. Używaj ochronną szmatkę lub skórzane rękawiczki, gdy go obsługujesz. Rękawica kuchenna lub ręcznik również się nadają. Krótkie dotknięcie jest nieszkodliwe, ale przedłużony kontakt ze skórą spowoduje zamrożenie komórek i obrażenia podobne do oparzeń.

0 Komentarze

Zostaw komentarz