Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie możesz kupić suchy lód, który często widzisz w swoich ulubionych filmach na YouTube? A może potrzebowałeś czegoś zimniejszego niż lód wodny, aby schłodzić ogromne ilości jedzenia i napojów przed letnim grillem, ale po prostu nie mogłeś znaleźć sklepu sprzedającego suchy lód? Może potrzebujesz trochę na Halloween lub na ślub? Na tej stronie znajdziesz strawne informacje o tym, gdzie kupić suchy lód w Warszawie.

Jest wiele miejsc, w których można dostać suchy lód. Niektóre są bardziej oczywiste niż inne, a czasem trzeba się wysilić, aby je znaleźć.

Najbardziej oczywistym jest sklep stacjonarny. Takie jednak występują bardzo rzadko i przeważnie są to sklepy firmowe producentów suchego lodu.

Polecamy udać się w miejsce wirtualne a mianowicie do internetu. Jeżeli nie znaleźliście sklepu stacjonarnego z suchym lodem w Warszawie to najlepszym wyborem będzie sklep internetowy. Sklep internetowy elod.pl sprzedaje suchy lód z wysyłką do Warszawy. Zamawiając u nich suchy lód macie pewność, że dotrze do Warszawy kurierem akurat gdy będziecie go potrzebować.

Mniej oczywiste miejsca to stacje benzynowe. Niektóre stacje benzynowe sprzedają suchy lód przed sklepem z dużych zamrażarek. Zalecamy odwiedzanie ich w ostateczności, ponieważ wielu z nich tego nie ma. Najlepiej zadzwonić i poprosić personel, aby nas poinformował o dostępności suchego lodu na ich stacji w Warszawie.

Porady dotyczące postępowania z suchym lodem:
Suchy lód (zamrożony dwutlenek węgla) jest niebezpieczną substancją, więc gdy go kupisz , musisz zachować szczególną ostrożność, jak opisano poniżej:

Używanie suchego lodu wymaga szczególnej ostrożności. Bezpośredni kontakt ze skórą może spowodować obrażenia bardzo podobne do oparzeń. Musi być obsługiwany za pomocą grubych rękawic lub kilku ręczników, lub gdy jest zawinięty w gazety lub silne papierowe torby. Suchy lód powinien być trzymany z dala od dzieci.

Nie przechowuj suchego lodu w pojemnikach, które są w pełni hermetyczne, ponieważ ulega sublimacji dość szybko, co może wywołać eksplozje i ogromne szkody. Zawsze zamawiaj więcej suchego lodu niż potrzebujesz (około 1,5-2 razy więcej) ze względu na to, że jest to substancja łatwo psująca się.

Tagi: , ,