Warto uświadomić sobie, że kiedy krzyczysz, to mózg dziecka jest w stresie i nie rozumie on dokładnie tego, o czym mówisz.  Jeżeli to samo powiesz później, to istnieją o wiele większe szanse na to, że to zrozumie.

Półszept

Kiedy w domu nic się nie dzieje, spróbuj mówić półszeptem.  Przede wszystkim sprawi, że przestaniesz lubić hałas, a także zauważysz że dzieci zaczną cię naśladować.  Efekt będzie taki, że dzieci zaczną mało krzyczeć i podnosić głos.  A kiedy chcesz być bardziej zauważony, wystarczy, że odrobinę powiesz to głośniej bez krzyku.  To naprawdę działa.

Pracuj przede wszystkim nad sobą

Aby mieć siłę na tłumaczenia, rozmowy, awanturę, płacze i złości, należy po prostu dbać o siebie.  Jeśli długo nie masz zaspokojonych swoich potrzeb, to także nie masz siły na to, by być dobrym rodzicem. Przyjrzyj się swoim metodom wychowawczym i spróbuj pokazać ich źródło.  Żadna z podanych metod nie działa w stu procentach.  Należy po prostu czuć i wybierać to, co podpowiada w danym momencie emocje, a także rodzicielskie serce.

Tagi: , ,

Halina 09/07/2018 at 9:52 pm

Niezmiernie przydatna treść.

Tomasz 09/07/2018 at 9:53 pm

Ten artykuł wiele mi pomógł i sprawił, że spojrzałem na swoje rodzicielstwo z zupełnie innej strony. Super wpis!