Zapewne codziennie czytamy i słyszymy w mediach o wypadkach, które przydarzyły się w domu.  Oczywiście większość z nich dotyczy dzieci.  70% interwencji ratownictwa ratunkowego w roku 2017 miało miejsce w domu.  W ciągu roku w domu jest najwięcej wypadków niż wypadków drogowych.

Łazienka

Najwięcej wypadków dzieje się w łazience.  Przede wszystkim warto wspomnieć o wodzie i prądzie.  Suszenie włosów w wannie to z pewnością nie jest dobry pomysł.  Najczęściej kończy się on śmiertelnie.  W wannie podczas kąpieli małych dzieci warto położyć wkładkę antypoślizgową, która chroni je przed upadkiem.  Warto również zrezygnować z zamka wewnętrznego w łazience, który utrudnia nam dostanie się do niej w sytuacji, w której mogłoby dojść do jakiegoś niebezpiecznego wypadku lub zasłabnięcia domownika.

Pralka i suszarka bębnowa

W wielu portalach informacyjnych pojawiła się ostatnio informacja o 3 latku, który z rodzeństwem bawił się w chowanego.  Chłopczyk wszedł do pralki, a siostra go zamknęła.  Finał był taki, że chłopca reanimowano przez półtorej godziny, a później w ciężkim stanie trafił do szpitala i zmarł w nocy.  Kolejne przypadki, o których była mowa, były mniejsze w skutkach na przykład 11-latka również podczas zabawy w chowanego utknęła w pralce.  Warto zatem cały czas mieć oko na swoje dzieci.

Tagi: , ,

Ania 09/07/2018 at 9:23 pm

Niestety często wydaje mi się, że winą za tego typu wypadki powinno obarczyć się jednak opiekunów. Pomocna na treść.

Rafał 09/07/2018 at 9:23 pm

To zdecydowanie duży problem. Fajnie, że ktoś o nim mówi.