Pewnie często zastanawiasz się jak w prosty sposób zmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy.  Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, dlatego najlepiej będzie jeśli zapoznasz się z kilkoma zasadami i wybierzesz dla siebie najlepsze z nich, które z pewnością będą pozytywnie wpływać na twoje samopoczucie oraz zdrowie.  Poniżej najważniejsze zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Duże ilości warzyw

Zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także w odpowiednich ilościach oraz proporcjach.  Warzywa Zawierają mnóstwo takich składników, dlatego powinny być podstawą każdej zbilansowanej diety.  Są największym źródłem witamin, fitozwiązków  oraz błonnika pokarmowego.  Dzięki warzywom możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy, miażdżycy, a także zawału serca oraz obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Regularność –  5 posiłków dziennie

Ważne jest, aby rozpocząć każdy swój dzień zdrowego i sycącego śniadania.  Nawyk pozwoli na zwiększenie wydajności twojego organizmu i zapobiegnie spożyciu nadmiaru kalorii w drugiej części dnia.  Kolejne posiłki powinny odbywać się regularnie po około 3 do 4 godzin po to, aby ustabilizować poziom glukozy we krwi i przyśpieszyć twój metabolizm.  Jedząc w taki sposób zapewnisz sobie mnóstwo energii przez cały dzień, a także uchronisz się przed napadami głodu i ciągłym zmęczeniem.

Tagi: ,

Powiązane artykuły

3 Komentarze

Jarek 09/07/2018 at 9:10 pm

Bardzo dużo przydatnych zasad. Super treść!

Konrad 09/07/2018 at 9:11 pm

Od niedawna staram się jeść zdrowo i mam nadzieję, że ten blog pomoże mi zredukować złe nawyki.

Spersonalizowany jadłospis 19/10/2018 at 8:35 pm

Mnóstwo ludzi choruje na cukrzycę i nie wie nawet jak może pomóc skorzystanie z usług dobrego dietetyka. Choruję na cukrzycę, a przy tym po prostu uwielbiam próbować nowych rzeczy. Wcześniej myślałam, że jestem skazana na ascetyczne posiłki.

Zostaw komentarz