Jak wybrać laktator?
Przy tak szerokiej ofercie na rynku podjęcie decyzji o wyborze laktatora może być trudne. Nie martw się – niezależnie od tego, czy odciągasz pokarm okazjonalnie, czy codziennie, nasz poradnik na temat wyboru laktatora pomoże Ci znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka


Kiedy jesteś w ciąży, wybór laktatora może nie znajdować się na szczycie listy rzeczy do zrobienia. I to jest w porządku, chociaż prawdopodobnie kupisz wiele akcesoriów i akcesoriów dla niemowląt przed urodzeniem dziecka, jeśli chodzi o wybór laktatora, można trochę poczekać.

Oczywiście przygotowanie jest ważne i dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapoznanie się z różnymi laktatorami – ale dopiero wtedy, gdy Twoje dziecko jest na świecie i wiesz, jaka jest Twoja sytuacja podczas karmienia piersią, naprawdę poznasz swoje wymagania.

Każda mama i dziecko ma inne potrzeby, a te potrzeby mogą się zmieniać w trakcie podróży z karmieniem piersią i odciąganiem. Zacznijmy więc od przyjrzenia się ofercie laktatorów, a następnie zastanówmy się, który laktator pasuje do danej sytuacji.

Jaki rodzaj laktatora wybrać?


Jeśli chodzi o technologię laktatora, masz trzy główne możliwości. Zrozumienie ich pomoże Ci zdecydować, czego chcesz od laktatora.

Pompka ręczna czy elektryczna?
Laktatory ręczne są tańsze niż modele elektryczne, ciche i poręczne do okazjonalnego odciągania pokarmu. Ale mogą być ciężką pracą, jeśli są często używane, ponieważ musisz ciągle pompować uchwyt, aby wytworzyć próżnię. Laktatory elektryczne są łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu, ponieważ odciąga za Ciebie silnik.

Np. Technologia 2-Phase Expression naśladuje naturalne ssanie dziecka. Na początku każdego karmienia Twoje dziecko używa krótkich, szybkich ssania, aby pobudzić Twój odruch wyczerpywania. Kiedy mleko zaczyna płynąć, zmienia się na wolniejsze, silniejsze ssanie, które pobiera jak najwięcej mleka.

Laktator pojedynczy czy podwójny?
Pojedynczy laktator elektryczny jest idealny do okresowego odciągania pokarmu. Podwójny laktator (który pobiera mleko z obu piersi jednocześnie) jest wygodniejszy do regularnego odciągania – czy to z powodów medycznych, czy z powodu powrotu do pracy.

Podwójny laktator pozwala skrócić o połowę czas odciągania pokarmu i dostarcza średnio o 18% więcej mleka niż odciąganie z każdej piersi na zmianę. To sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla zapracowanych mam. A mleko, które otrzymujesz podczas podwójnego odciągania , ma również wyższą zawartość tłuszczu i kalorii .

Wybór pompy dopasowanej do Twoich potrzeb i stylu życia
Wybór odpowiedniego laktatora zależy od tego, jak często zamierzasz odciągać pokarm i na jakim etapie jesteś w swojej laktacji .Ta podróż podzielona jest na trzy etapy:

Inicjacja – pierwsze pięć dni
Budowanie – dni od szóstego do 30
Utrzymanie – ponad 30 dni
Wybór odpowiedniego laktatora zależy od tego, na jakim etapie jesteś, a także od Twojej sytuacji osobistej, potrzeb dziecka oraz Twojego nastawienia do karmienia piersią i odciągania pokarmu.

0 Komentarze

Zostaw komentarz