Czy czyszczenie suchym lodem można wykonywać w pomieszczeniach?

~ Tak.

Czyszczenie suchym lodem jest bezpiecznym i skutecznym procesem czyszczenia powszechnie stosowanym w przemyśle, handlu, a nawet w niektórych środowiskach mieszkalnych (usuwanie pleśni, odbudowa ognia itp.)

Granulowany suchy lód jest nietoksycznym, nieściernym medium, które sublimuje w nieszkodliwy gaz (CO2), który następnie rozprasza się w atmosferze. Suchy lód po prostu odparowuje i „znika”, gdy osiąga temperaturę pokojową, nie pozostawiając żadnych pozostałości ani śladów zanieczyszczeń. Po prostu znika!

Stężenie CO2 wytwarzanego podczas procesu sublimacji suchego lodu jest minimalne i nie wymaga żadnych wentylatorów ani specjalistycznego sprzętu do oddychania. Żadne specjalne środki ostrożności nie są konieczne, poza świadomością bardzo niskich (-109,3 ° F / -78,5 ° C) granulek suchego lodu.

Ponadto, ze względu na „miękkość” i przejściowy charakter granulowanego suchego lodu, istnieje bardzo niewielkie ryzyko ubocznego uszkodzenia jakichkolwiek otaczających struktur podczas procesu czyszczenia.

Po prawidłowym wykonaniu wydmuchiwanie suchego lodu jest bezpieczne dla techników sprzątających, pracowników i osób postronnych noszących odpowiednie ŚOI (środki ochrony indywidualnej), gotowych przestrzegać prostych, zdrowych zasad bezpieczeństwa.

Co dzieje się z tłuszczem, olejem, brudem podczas czyszczenia suchym lodem?

Większość brudu i suchych śmieci spadnie na podłogę, gdzie można go zmieść lub odkurzyć w celu prawidłowego usunięcia. Proces czyszczenia suchym lodem nie polega na chemikaliach lub trudnych rozpuszczalnikach czyszczących w celu usunięcia brudu. Proces śrutowania zajmuje się nawet najbardziej upartym, przyczepionym brudem dość szybko i łatwo.

Silnie zabrudzone, mokre i tłuste obszary są zwykle usuwane przed czyszczeniem suchym lodem. Niektóre tłuste obszary można wstępnie obrobić suchymi, chłonnymi materiałami, aby ułatwić czyszczenie. Ale generalnie większość tłuszczów i olejów jest „wypychana” lub kierowana do określonego miejsca, w którym można je „zmyć” lub pochłonąć różnymi technikami czyszczenia po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego.

Co dzieje się potem z całym brudem i resztkami?

Wszystkie resztki gruzu można usunąć na terenie zakładu lub zatrzymać i usunąć poza zakładem, zgodnie z wszystkimi przepisami prawa, politykami i procedurami.

Jakie są główne zalety czyszczenia suchym lodem?

Brak wody
Bez grysu
Brak substancji chemicznych
Nieprzewodzący (bezpieczny w pobliżu połączeń elektrycznych)