Próbując kogoś nauczyć, musisz poznać jego oczekiwania oraz dowiedzieć się tego, kim jest.  Poniżej kilka kwestii które związane są z tego rodzaju przygotowanie oraz niejakim przejściem inicjacyjnym.

Przygotowanie merytoryczne

Warto  zatem zacząć od samego początku, czyli od najważniejszych pojęć oraz zagadnień. Z pewnością pomoże ci usystematyzować to, czym chcesz się zająć z grupą. Selekcja jest konieczna, aby powstał spójny materiał.  W zależności od tego w jakiej formie chcesz zorganizować warsztaty, czy za pomocą jakich metod analogowych, czy złożonych w nowych technologii, twoje przetworzenie notatek na konkretną pomoc naukową, będzie wyglądać nieco inaczej w wypadku każdego innego człowieka.

A w czasie warsztatów

Zajęcia najlepiej zacząć od krótkiego przedstawienia się oraz krótkiego omówienia tego, czym będziemy się zajmować podczas warsztatów.  Dzięki temu uczestnicy będą mogli poczuć się swobodnie i oraz będą mogli dowiedzieć się kto będzie z nimi pracował.  Potem jest czas na poznanie się, czyli poszczególni uczniowie przedstawiają się oraz mówią do jakiej szkoły chodzą, czym zajmują, czym się interesują, jakie mają plany na przyszłość i dlaczego przyslzi akurat na te warsztaty.  Dzięki temu można zyskać bardzo wiele ważnych informacji.

Tagi: , ,

Brak powiązanych artykułów

Milena 09/07/2018 at 9:45 pm

Już niedługo czeka mnie pierwsze takie kurs. Dzięki za pomoc na artykuł!

Kamil 09/07/2018 at 9:45 pm

Już niedługo czeka mnie pierwsze takie kurs. Dzięki za pomoc na artykuł!