Suchy lód jest stałą formą dwutlenku węgla, głównego gazu przenikającego atmosferę planety. Substancja jest łatwa do kupienia i można jej używać do robienia różnych rzeczy, począwszy od mrożenia żywności po tworzenie błyskawicznej mgły.

Planuj kupić suchy lód tak blisko czasu, kiedy będzie potrzebny. Ponieważ suchy lód zmienia się ze stanu litego na gazowy, ma bardzo krótki okres trwałości.
Suchy lód najlepiej zamówić od producenta lub przez sklep internetowy. Mamy wtedy gwarancję, że otrzymamy najwyższej jakości suchy lód dokładnie wtedy gdy będziemy go potrzebować.

Gdy już otrzymasz paczkę z suchym lodem pamiętaj o środkach ostrożności.
Przechowywanie suchego lodu w zamrażarce może spowodować wyłączenie termostatu zamrażarki. Ponieważ suchy lód jest wyjątkowo zimny, zamrażarka wyłączy się, aby zapobiec zamrożeniu żywności.

Podczas otwierania lub wylewania suchego lodu należy nosić grube rękawiczki i długie rękawy. Krótki kontakt jest nieszkodliwy, przedłużony kontakt ze skórą może zamrozić komórki i spowodować oparzenia.

Nieużywany suchy lód przechowuj w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przechowywanie dużych ilości suchego lodu w szczelnych pomieszczeniach może stworzyć atmosferę z niedoborem tlenu.

Nie przechowuj suchego lodu w całkowicie szczelnym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do dwutlenku węgla spowoduje, że pojemnik rozszerzy się i ewentualnie wybuchnie.

Nie wyrzucaj suchego lodu do kanalizacji, zlewu, toalety ani do śmieci. Prawdopodobnie zamrozisz wodę w rurach i możesz nawet spowodować jej pęknięcie.

 

Suchy lód Wrocław, sklep internetowy – elod.pl

Tagi: , ,

Powiązane artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz