Czy istnieje dobry czas aby pomyśleć o emeryturze?  Młodzi ludzie najczęściej mówią, że za wcześnie aby o tym myśleć.  Prawda jest jednak taka, że nigdy nie jest na to za wcześnie.  Rentierami zostają zazwyczaj ci, którzy wcześniej w życiu zaczęli myśleć o tym, co może doprowadzić i do wcześniejszej emerytury i konsekwentnie dążyli do realizacji swoich celów.  Należy pomyśleć o tym wcześniej, aby później mieć odpowiednie możliwości, a także bardziej się dostosować.

Za późno oszczędzać na emeryturę

Drugim biegunem są osoby, które mówią że jest dla nich za późno, aby oszczędzać na emeryturę.  Niektórzy formułują ten wniosek około pięćdziesiątki i dochodzę do wniosku, że w ich wypadku to już po prostu za późno. Jednak nie musi być to prawda.  Atutem osób starszych jest duże doświadczenie, dlatego można je wykorzystać do tego, aby zabezpieczyć swoją emeryturę.  Nie będzie to takie proste jak rozpocząć za młodych lat, ale nie ma co skreślać takiej możliwości.

Lepiej kupić mieszkanie niż wynajmować

Nie należy opłacalności zakupu własnego mieszkania traktować jako pewnik.  Dlatego złote w tym wypadku podejście będzie takie, że nie należy dawać sobie jednak mówić, że jakiś konkretnie scenariusz jest bezwzględnie właściwe.  Właściwe jest to, co na ten temat sądzicie oraz wasze obliczenia w stosunku do tego ile chcecie oszczędzać i ile jesteście w stanie wydać w ciągu miesiąca.

Tagi: ,

Powiązane artykuły

2 Komentarze

Jarek 09/07/2018 at 9:16 pm

Bardzo dużo przydatnych zasad. Super treść!

Krysia 09/07/2018 at 9:16 pm

Cieszę się że trafiłam na tego bloga. Mam nadzieję, że uda mi się uporać z moimi finansowymi problemami.

Zostaw komentarz