: BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2018:
: BIWAK HARCERSKI:
: SZKOLENIE "Wykorzystanie eksperymentów - doświadczeń w procesie nauczania":
: HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...:
: CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS:
: ŚWIĄTECZNY CZAS:
: SPOTKANIE OPŁATKOWE:
: RODZINNE WARSZTATY W PRZEDSZKOLU:
: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM:
: PODZIĘKOWANIE:
: ŚWIĄTECZNE PREZENTY W PRZEDSZKOLU:
: PREZENT OD SMOK:
: SPOTKANIE Z KULTURĄ:
: ZAPRASZAMY NA KIERMASZ:
: Z WIZYTĄ NA POCZCIE:
: UCZNIOWIE SOSW POZNALI TAJNIKI PISARSTWA DOROTY SCHRAMMEK:
: SŁODKA NIESPODZIANKA:
: PRZEDSZKOLAKI W SALI ZABAW:
: MIKOŁAJKI:
: ZAJĘCIA KULINARNE Z UCZNIAMI Z HANSA SCHULE:
: ZABAWA ANDRZEJKOWA:
: Z WIZYTĄ NA KOLEI:
: UWAGA PARZY!:
: KONCERT MUZYKI GRECKIEJ:
: TARGI EDUKACJI I PRACY W COLLEGIUM POLONICUM:
: STRAŻAK - PRZYJACIELEM DZIECKA:
: JESIENNE ZWIERZAKI "CUDAKI":
: FILMY Z REALIZACJI PROJEKTU "Mini Kroczki":
: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA:
: WARSZTATY KRAWIECTWA:
: KAMPANIA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM":
: JESIENNY PIKNIK INTEGRACYJNY:
: WARSZTATY Z RZEŹBY:
: WYCIECZKA DO PARKU GRZYBOWEGO W PIŁCE:
: ZDROWY SOK:
: JESIENNE INSPIRACJE:
: ŚWIAT MAŁEGO BADACZA:
: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:
: CAŁY OŚRODEK CZYTA PRZEDSZKOLAKOM:
: AKTYWNA TABLICA:
: PRAKTYKI NASZYCH UCZNIÓW ZAKOŃCZONE SUKCESEM:
: SPRZĄTANIE ŚWIATA PRZEZ PRZEDSZKOLAKI:
: STYPENDIA STAROSTY:
: MUZYCZNY KONCERT:
: WYJAZD DO SCHRONISKA:
: ZBIERAMY NAKRĘTKI:
: WARSZTATY EKOLOGICZNE pn „ŚMIECI SEGREGUJEMY ZIEMIĘ RATUJEMY”:
: UROCZYSTE OBCHODY DNIA SYBIRAKA:
: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018:


    Tuż przed feriami, 9 lutego 2018 r. w naszej szkole wizytę złożył strażak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach pan Kamil Wieczorek. W czasie spotkania z uczniami pan Kamil przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Zwrócił szczególną uwagę i zakazał dzieciom zbliżać się do najbliższej rzeki Odry, ponieważ jest ona szczególnie niebezpieczna. Omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, jak również przestrzegł uczniów przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Wyjaśnił co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Na zakończenie pan strażak zaprosił wszystkich uczniów na pokaz nad rzekę Odrę, aby móc na własne oczy ujrzeć jak się zachować ,kiedy dojdzie do tragedii i pod kimś załamie się lód. Życzył również wszystkim dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
    Wizyta strażaka wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom szkoły z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi za poświęcony naszej szkole czas i udzielenie cennych informacji.

aut aut aut aut


..: do góry :
    Z piątku na sobotę harcerze naszego ośrodka postanowili rozpocząć ferie zimowe biwakiem. W rytmach hitów 2017 roku bawili się prawie do "białego rana". W przerwie posilili się wyśmienitą pizzą, którą własnoręcznie przygotowali;-)
Zabawa była bardzo udana;-)
Żal było się rozstawać. Wszyscy uczestnicy już dziś nie mogą doczekać się kolejnej "nocowanki";-)

Agnieszka Napierała

aut aut


..: do góry :
    " Wykorzystanie eksperymentów - doświadczeń w procesie nauczania" to tytuł rady szkoleniowej przeprowadzonej w dniu 25.01.2018 przez Panie Ewelinę Włodarczyk i Magdalenę Karczewską. Obie Panie podzieliły radę na dwie części, w pierwszej przedstawiły dlaczego warto wdrożyć doświadczenia w proces dydaktyczny i jakie mogą przynieść korzyści dla uczniów m.in.pobudzaja wyobraźnię, uczą logicznego myślenia, uczą stawiania hipotez, sprzyjają pogłębianiu wiedzy, sprzyjają większej aktywności na lekcji i wiele innych. Zaś w drugiej zaprezentowały kilka eksperymentów jakie można wykorzystać na różnych lekcjach np. Powietrze jest wszędzie czyli utrzymanie i poruszanie balonem za pomocą suszarki, zaparzenie balonowej herbaty czy taki temat jak siła przyciągania, tu udowodniły, że jest to szerokie pojęcie. Można przyciągać za pomocą magnesu, naelektryzowanego balona a także pozbyciu się tlenu z różnych pojemników. Czy to możliwe? Fotorelacja udowodni 😊 ZaPrAsZaMy 😊😊😊

Ewelina Włodarczyk
Magdalena Karczewska

aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA ...”

Kolędy to jeden z piękniejszych darów, jakie przynoszą nam Święta Bożego Narodzenia. Stąd pomysł, aby śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych stało się zwyczajem w naszej szkole. Koncert kolęd, który odbył się 24.01.2018 r w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach miał formułę międzyklasowego konkursu.
Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań muzycznych, upowszechnianie kultury muzycznej a przede wszystkim kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych. Dzieci z radością przyjęły możliwość wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły.
Jury konkursu oprócz walorów muzycznych oceniało również pomysłowość w strojach i rekwizytach. Po burzliwej naradzie przyznano pierwsze miejscach w trzech kategoriach wiekowych:
- najmłodsze dzieci – statuetkę otrzymały Oddziały |Przedszkolne;
- dzieci klas szkoły podstawowej – ZET VI – VI z wychowawcą p. Beatą Cichecką – Nowak;
- uczniowie klas starszych – kl. ZSZ z wychowawcą p. Marią Buszczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz słodką niespodziankę.

Wszystkim wychowawcą oraz uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Ogromne podziękowania składamy jury tegorocznego konkursu: p. Agnieszce Krawczyk – dyrektor ośrodka, p. Marii Wałach oraz zaproszonemu gościowi Ks. Maciejowi, za profesjonalną pracę.

Organizatorzy:Agnieszka Napierała, Elżbieta Jakubowicz, Ewelina Włodarczyk
FOTORELACJA

..: do góry :
    "Czyste powietrze wokół nas"🤔👩‍🏫💭🌳 to tytuł programu profilaktycznego realizowanego w naszym Ośrodku. Dziś klasa II A oraz zaproszony przedszkolak Pszczółka wybrali się
w ramach danego programu na spacer w celu poszukiwania źródła dymu oraz jego rodzajów. Po powrocie do klasy omówiliśmy co zostało zaobserwowane oraz dzieci same starały się podawać dodatkowe źródła dymu np.fabryki, papierosy. Pomógł nam w tym również plakat na którym przedstawione zostały różne źródła dymu. Podsumowaniem wspólnego spotkania była praca plastyczna a efekty można podziwiać poniżej 😊.

Katarzyna Kacprzak
Ewelina Włodarczyk

aut aut aut aut


..: do góry :
„ŚWIĄTECZNY CZAS”👼❄️🎅🍲🍪🍩🎄
    W świątecznej atmosferze w grudniowy poranek odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne uczniów z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz klasy I-III Szkoły Podstawowej.
W udekorowanej świątecznie klasie znalazła się kolorowa, pachnąca świerkiem choinka, na której nie zabrakło ozdób i świątecznych lampek. Oprócz choinki i pięknych kolęd był wigilijny stół nakryty białym obrusem, na którym znalazły się pyszne świąteczne potrawy. Czas ten był chwilami pełnymi magii, uroku, świątecznych zapachów i uśmiechu na twarzach dzieci.
Dagmara Zając.

aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez panie Joanne Heppner i Beata Sznajder oraz uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W miłej świątecznej atmosferze, zaśpiewane zostały tradycyjne, polskie kolędy oraz w symboliczny sposób podzielono się opłatkiem. Dyrektor Ośrodka Pani Agnieszka Krawczyk złożyła uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi życzenia pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia. Jednocześnie zwróciła się z apelem do wszystkich uczniów, aby zachowali rozwagę i zasady bezpieczeństwa podczas nocy sylwestrowej gdy będą odpalane różnego rodzaju fajerwerki.

Wesołych Świąt !!!❄️🎄🎇

aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    W czwartek 21 grudnia punkt o godzinie 12. 00 w naszym przedszkolu odbyły się już czwarte rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Nasi podopieczni zaprosili swoich bliskich by móc wspólnie stworzyć bożonarodzeniowy stroik. Było bardzo świątecznie i rodzinnie. W tle słychać było kolędy i pastorałki.
Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne.
Również my Panie wychowawczynie życzymy naszym kochanym przedszkolakom, ich rodzinom oraz wszystkim razem jak i każdemu Państwu z osobna SPOKOJNYCH, RODZINNYCH, ZDROWYCH, MAGICZNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 🎄🎄🎄oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2018 🎊🎉🎇

Ewelina Włodarczyk

aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    "Jak aniołki Jezusa kołysały" Doroty Kozioł było kolejnym tytułem bajki przeczytanej w przedszkolu w środę 20 grudnia w ramach akcji "Cały Ośrodek czyta przedszkolakom" to już trzecie spotkanie. Gościem zaproszonym była nasza Pani Dyrektor Agnieszka Krawczyk. Dzięki tej bajce i pięknemu odczytaniu nasze przedszkolaki zostały wprowadzone w świąteczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Serdecznie dziękuję i już dziś zapraszam na kolejne spotkanie na którym zaproszonym gościem będzie...... kto?....
Dowiecie się już na następnym spotkaniu 😉😀😀

Ewelina Włodarczyk

aut


..: do góry :
PODZIĘKOWANIE👼👏😍🎅

Chcielibyśmy z całego serca podziękować firmie BIURO PODRÓŻY KOZERA TRAVEL w Słubicach za paczki świąteczne dla wychowanków Internatu.
Dziś, pani Monika Jachimowska wspólnie z wychowankami udała się osobiście podziękować właścicielom firmy i przekazała stroik świąteczny wraz z życzeniami wykonany przez panią Martynę Mostowską.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- J. Korczak
DZIĘKUJEMY!

aut


..: do góry :
ŚWIĄTECZNE PREZENTY W PRZEDSZKOLU

W tym roku Św. Mikołaj przeszedł samego siebie …. Dlaczego? pewnie zapytacie . A dlatego, iż świąteczne prezenty nasze kochane przedszkolaczki zaczęły dostawać już od 6 grudnia , kiedy to odwiedziła nas jedna z klas ze szkoły z Rzepina i ofiarowała nam piękną paczkę pełną niespodzianek, zaraz po tym spotkaniu odwiedził nas kolejny pomocnik Mikołaja i ofiarował 3 kartony słodyczy. Już 18 grudnia Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicach ofiarował nam piękny prezent - darmowe bilety kinowe na bajkę pt. „ Kumple z Dżungli na ratunek” i całą sale kinową tylko dla NAS :-) mogliśmy przebierać w miejscach ile tylko się da :-) :-) :-) Uwieńczeniem świątecznego czasu było spotkanie z Św. Mikołajem naszych przedszkolaków, Pań Dyrektor oraz całej obsługi i administracji.
I tu Fundacja GRUPY Pomagamy również i w tym roku stanęła na wysokości zadania i pomogła mojej osobie zorganizować piękne, świąteczne warsztaty oraz spotkanie ze Świętym. Było piękne przywitanie dzieci i dorosłych przez Śnieżynki i Misia, który czekał na spotkanie z nami i odłożył swój zimowy sen tylko po to by móc do nas przyjechać. Następnie przystąpiliśmy do warsztatów, każdy zrobił piękną bombkę według swojego pomysłu a w nagrodę mógł poczęstować się ciastem oraz innymi smakołykami, które pomogły zorganizować panie z Grupy Pomagamy oraz rodzice naszych przedszkolaków. I po słodkościach przybył długo wyczekiwany gość … Św. Mikołaj, który przyjechał do nas z rękoma pełnymi prezentów dla naszych milusińskich lecz nie tylko, bo pewna pomocnica pomogła Mikołajowi również zorganizować słodkie prezenty dla naszych Pan Dyrektor oraz całej obsługi i administracji :-) Dzieci za piękny uśmiech otrzymywały od Świętego prezenty, lecz u dorosłych nie poszło tak gładko :-) nie przeszedł tylko piękny uśmiech, każdy musiał wylosować dla siebie komplement i zachować go na lata jak również zaśpiewać piosenkę czy zatańczyć i uwaga udało się również jednej z pań zrobić szpagat BRAWOOOO😍😃👏
Na koniec Panie z Oddziałów Przedszkolnych również otrzymały piękne prezenty, które wzbogaciły sale przedszkolne i które na pewno pomogą w codziennym funkcjonowaniu na salach - Wentylatory, nawilżacze powietrza i tablice na mazaki ścieralne. Dla Mikołaja🎅👼 dzieci również przygotowały piękne prezenty-laurki wykonane prosto od serca a dla Grupy Pomagamy zostało wręczone szczególne podziękowanie …..mała choineczka …..nie kupna…..zrobiona przez rodzica oraz jedną z pań wychowawczyń po to by móc podziękować za ich wielkie gorące serca naszpikowane dwoma prostymi lecz wymownymi słowami „BEZINTERESOWNA POMOC” I na sam koniec piękne wspólne zdjęcie, byśmy mogli wspominać ten czas i spotkanie latami :-)
Chciałabym bardzo serdecznie i tak prosto od serca podziękować wszystkim SPONSOROM, którzy przyczynili się do tego, iż na twarzach naszych dzieciaczków pojawiły się szczere uśmiechy a ich serduszka jeszcze mocniej zabiły z radości. Dziękuje w imieniu Pań Dyrektor SOSW, dzieci i ich rodziców, Pań wychowawczyń a przede wszystkim swoim za ten piękny gest jaki uczyniliście w naszym kierunku. Bardzo dziękuje za prezent ofiarowany mojej skromnej osobie ….za co ? ….. to już Grupa Pomagamy tylko wie :-)

Gorące podziękowania należą się :
Fundacja GRUPY Pomagamy
Słubicki Miejski Ośrodek Kultury
Skat Transport Sp. z o.o., SP. K.
Day & Night Logistics s.c. Paweł Palacz, Maciej Różański
MBB Logistics SP. Z O.O.
PAŃSTWO Sylwia Majewska i ROBERT MAJEWSKI
PANI Magdalena Bukato
PANI TERESIE CHUSTECKIEJ
Myślę, że każdy z Państwa już wie za co należą się te podziękowania :-)
Dziękuje 😍😘
Ewelina Włodarczyk

aut
więcej zdjęć


..: do góry :
Piękny prezent świąteczny🎄😍 w tym roku dostali nasi wychowankowie od Słubicki Miejski Ośrodek Kultury: darmowe bilety do kina na bajkę "Kumple z dżungli na ratunek". Mieliśmy do dyspozycji całe kino.🍿🎭🎬 Bardzo serdecznie dziękuję p. Piotrowi oraz wszystkim pracownikom SMOKa za taki piękny gest dla naszych wychowanków.
Ewelina Włodarczyk

aut aut aut


..: do góry :
"Spotkanie z kulturą"

W dniu 13.12.2017r. odbyła się wycieczka koleją ze Słubic do Zielonej Góry. 🚂🚃🚋🚊
W wycieczce wzięli udział uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz SPP. Bilety PKP uczniowie naszego ośrodka zdobyli za zwycięstwo w konkursie plastycznym "Kolej widziana oczami dziecka w przyszłości". Pierwszą atrakcją po przybyciu do miasta była wizyta w Teatrze Lubuskim, w czasie której uczniowie zobaczyli spektakl pt. "Akademia Pana Kleksa" w adaptacji i reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl był bardzo interesującą interpretacją opowieści Jana Brzechwy, poruszającą wiele ważnych dla każdego dziecka kwestii m.in. tolerancji do samego siebie oraz szacunku do innych. Uczniowie mieli także okazję poznać zasady prawidłowego zachowania się podczas pobytu w teatrze. Następnym punktem w programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ziemi Lubuskiej wraz z przewodnikiem panem Wanatko, który opowiedział w skrócie historię miasta Zielona Góra oraz zaprezentował wspaniałe eksponaty znajdujące się w muzeum. Uczniowie zobaczyli m.in. Muzeum Zielonej Góry oraz Muzeum Wina, Salę Zegarową, galerię witraży Marii Powalisz-Bardońskiej oraz galerię piastowskich książąt Śląska Lubuskiego.🏛️🌏🏫
Po zakończeniu zwiedzania na uczestników wycieczki czekał ciepły i smaczny posiłek w barze "Turysta" niedaleko stacji PKP Zielona Góra. Serdeczne podziękowania należą się pracownikom baru za rezerwację miejsc oraz szybkie przygotowanie posiłków. Po dniu pełnym pozytywnych wrażeń uczniowie udali się koleją w drogę powrotną do Słubic.
Organizator: Bożena Rapa

aut aut aut aut


..: do góry :

aut


..: do góry :
    Nadchodzi świąteczny czas. Wszyscy sprzątaja i szykują się do tego wyjątkowego okresu ale także ślą sobie świąteczne życzenia. Dziś poszliśmy sprawdzić jak to wygląda od zaplecza a mówiąc ściślej od zaplecza poczty. Możemy śmiało stwierdzić, że nasi listonosze oraz urzędnicy pocztowi maja ręce pełne pracy i nie tylko od święta. Bardzo dziękujemy za oprowadzenie naszych podopiecznych po urzędzie pocztowym oraz za prezenty.
Ewelina Włodarczyk

aut aut


..: do góry :
UCZNIOWIE SOSW W SŁUBICACH POZNALI TAJNIKI PISARSTWA DOROTY SCHRAMMEK

    7 grudnia 2017 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach: z zespołu edukacyjno-terapeutycznego gimnazjum oraz ze szkoły przysposabiającej do pracy
z wychowawcami, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Dorotą Schrammekw Bibliotece Miejskiej w Słubicach. Na zorganizowanym specjalnie dla naszych uczniów spotkaniu Dorota Schrammek – autorka książek dla kobiet, a także dla dzieci i młodzieży, m.in. „Skarpetkowy potwór i inne bajki” oraz „Niepełka”- przedstawiła kulisy swojego warsztatu pisarskiego, który konstruuje na kanwie osobistych przeżyć. Spotkanie miało charakter wyjątkowy, gdyż pisarka przekazała wiele interesujących informacji na temat własnej twórczości - zwracając uwagę, iż inspiracją do podjęcia tematyki dziecięcej i młodzieżowej były jej własne dzieci. Konkludując stwierdziła, że młodzi czytelnicy są bardziej wymagającymi odbiorcami literackimi. Ponadto pisarka przedstawiła wiadomości na temat cyklu wydawniczego książki oraz zabiegów marketingowych zachęcających do czytania literatury.
Uczniowie podziękowali pani Dorocie Schrammek – wręczając własnoręcznie wykonany upominek, natomiast pisarka przekazała bibliotece szkolnej książki z osobistą dedykacją.
Uczestnicy spotkania bardzo serdecznie dziękują również organizatorowi – Bibliotece Miejskiej w Słubicach.
Maria Wałach - Lider Kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”.

aut aut aut aut aut


..: do góry :
    Wszyscy bardzo dobrze wiemy, że Grupa Pomagamy słynie właśnie z POMAGANIA. Dziś po raz kolejny mogliśmy się o tym przekonać. Dobroć serca tej Grupy nie zna granic.
To właśnie dziś osłodzili nam poranek słodkimi bułkami. Każde dziecko będące dziś w szkole poczęstowało się bułeczką i z słodkim polukrowanym uśmiechem rozpoczęło naukę.
Bardzo serdecznie dziękuję za słodkości Grupie Pomagamy.
Ewelina Włodarczyk

aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych "Biedronki" i "Motylki" dostały wyjątkowy prezent mikołajkowy od właścicielki "Uśmiechniętej Planety" Rodzinne Centrum Rozrywki
w Kunowicach. Przez dwie godziny przedszkolaki mogły korzystać z atrakcji sali zabaw nie tylko się bawiąc ale także rozwijając swoje zdolności motoryczne i ruchowe.
Uśmiechnięta Planeta - to przestronne miejsce, w którym nasi najmłodsi mogli się wyskakać, wyszaleć.
Za te dwie godziny świetnej zabawy- serdecznie dziękujemy p. Agacie ;-)
.................................
opr. A. Napierała

aut aut aut


..: do góry :
MIKOŁAJKI
Koło 10 rano do naszej szkoły przyjechali szczególni goście, uczniowie klasy 6c z Rzepina. Młodzież przybliżyła uczniom Ośrodka informacje i rolę Świętego Mikołaja a po przedstawieniu przyszedł wspaniały gość - MIKOŁAJ! I to właśnie On rozdał dzieciom prezenty, w tym dniu każde dziecko zasługuje na prezent i na to by dzień był radosny. Dziękujemy gościom za odwiedziny, do zobaczenia za rok ♥

Dziś również odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „List do Świętego Mikołaja”, którego organizatorami byli Bożena Rapa i Piotr Jaremko. Listy oceniono pod względem treści i oprawy graficznej. Wszystkie były bardzo ciekawe i wzruszające, ozdobione przepięknymi ilustracjami.
W kategorii Szkoła Podstawowa zwyciężył list Dawida Widza kl. IV ZET,
w Gimnazjum Joanny Choina kl. II ZET,
natomiast w szkole ponadgimnazjalnej wygrał bardzo wzruszający i ujmujący list Mateusza Monita (SPP).
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali drobne upominki oraz słodkie niespodzianki. Na zakończenie p. dyrektor Agnieszka Krawczyk podziękowała uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie i udział w konkursie.

aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    Dnia 05.12.2017r. w SOSW – Słubice odbyło się spotkanie z uczniami z Niemiec z Hansa Schulle w ramach którego z uczniami III- klasy ZSZ realizowane były zajęcia kulinarne. Tematem były „Potrawy wigilijne w Polsce”. Odbyło się wspólne gotowanie: uszka z grzybami, barszcz czerwony, kluski z makiem, kompot z suszonych owoców.
Opiekunami zajęć były: A. Kobyłecka i M. Buszczak.
Maria Buszczak

aut aut aut aut aut


..: do góry :
ZABAWA ANDRZEJKOWA
SAMORZĄD SZKOLNY przygotował wróżby na przerwach uczniowie mieli niesamowitą zabawę, ale to nie koniec atrakcji, w poszczególnych klasach wychowawcy przygotowali mnóstwo atrakcji.

aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
Z WIZYTĄ NA KOLEI

    W dniu 23.11.2017 roku wychowankowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych Szkoły Podstawowej, gimnazjum i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy oraz Oddział Przedszkolny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach uczestniczyli w wycieczce na stację kolejową- Rzepin z okazji Święta Kolejarza zorganizowaną przez p. Bożenę Rapę.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą kolejarza oraz funkcjonowaniem dworca kolejowego. Wdrażanie do samodzielności w zakresie korzystania ze środków komunikacji kolejowej. Zaraz po przybyciu na stację zostaliśmy serdecznie powitani przez Dyrektora Oddziału POLREGIO. Następnie chętne dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym za który otrzymali wspaniałą nagrodę-niespodziankę w postaci dwudziestu pięciu darmowych biletów na przejazd pociągiem regionalnym w naszym województwie.
Najwięcej emocji wzbudził przejazd pociągiem specjalnym na trasie Rzepin - Jerzmanice Lubuskie - Rzepin. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja przygotowana przez Straż Ochrony Kolei nt. zasad bezpieczeństwa na stacji kolejowej. Po tych wspaniałych atrakcjach uczniowie dziękując za opiekę i przekazaną wiedzę z pełnym bagażem pozytywnych wrażeń wrócili do Słubic.

Bożena Rapaaut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

    22.11.2017r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyły się zajęcia integracyjne dla dzieci z Przedszkola" Pinokio" oraz uczniów klasy I-III Szkoły Podstawowej Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego pt: "Uwaga Parzy". Spotkanie zorganizowała pani Beata Sznajder nauczyciel w klasie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z ogniem, uczestniczyli w zabawach, ćwiczyli pod okiem pielęgniarki szkolnej pani Justyny Kulczewskiej, dowiedzieli się co robić kiedy ulegną poparzeniom.
Na koniec spotkania w ramach kampanii społecznej" Cała Polska czyta dzieciom" przeczytana została książka pt"Jak Wojtek został strażakiem"

Beata Sznajderaut aut aut aut..: do góry :

    16.11.2017 r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali dwóch koncertów przygotowanych przez artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego w Zielonej Górze. Pierwszy koncert pt. " Muzyczne opowieści - tam gdzie morze styka się z górami" wysłuchali przedszkolaki wraz z młodszymi uczniami Ośrodka., a drugi koncert " Jak Syrinks w trzcinę się zamieniła. O muzyce z greckich wysp" uczniowie starszych klas. Podczas obu koncertów wszyscy obecni na sali mogli przenieść się do Grecji za sprawą zagranych przez zaproszonych artystów greckich utworów muzycznych taki jak np. Zorba. Nie zabrakło również historii mitologii greckich, wspomniani byli : Zeus, Dionizos i Posejdon.
Grecka muzyka wywarła na uczniach i nauczycielach niesamowite wrażenie.

Piotr Jaremkoaut aut aut aut aut aut..: do góry :

    W dniu 15.11.2017 r odbyły się w Słubicach w Collegium Polonicum Targi Edukacji i Pracy "Edukacja - Praca - Kariera".
SOSW w Słubicach w ramach projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Słubickim" zorganizował wystawę i ofertę kształcenia w Szkole Branżowej I stopnia, kierunek kucharz oraz Szkołę Przysposabiającą do Pracy.
Taka oferta promowania szkolnictwa zawodowego jest ciekawą inicjatywą, a przybyli uczniowie mogli zapoznać się w jednym miejscu z wieloma ofertami edukacji i planować swoją ścieżkę edukacji i kariery zawodowej. Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowi, nauczyciele i dyrektor szkoły p Agnieszka Krawczyk.

Maria Buszczakaut aut aut aut..: do góry :

    W dniu dzisiejszym w oddziałach przedszkolnych i klasie II A, gościliśmy wyjątkowych gości - panią Monikę i pana Mateusza, którzy są strażakami. Goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci miały możliwość przymierzenia prawdziwego strażackiego munduru i hełmu.
Dziękujemy naszym gościom za wyjątkowe spotkanie i prezenty, które otrzymały wszystkie dzieci.
Życzymy bezpiecznych powrotów z "Akcji".

Agnieszka Napierałaaut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

"Jesienne zwierzaki - cudaki" pod takim właśnie tytułem 30 października odbyły się warsztaty o tematyce jesiennej dla Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się tego dnia świetną pomysłowością i inwencją twórczą. Zwierzaki - cudaki były kolorowe i zachwyciły różnorodnością i starannością wykonania . Uczniowie mogli się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe przysmaki, ale również dużo świetnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek. Wykonane prace zostały wyeksponowane na parterze naszej szkoły.

Organizatorzy warsztatów: Dagmara Zając, Joanna Pusz, Agnieszka Knebelaut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

koordynator Magdalena Rycerz

..: do góry :

"My jesteśmy przedszkolaki
Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich
Na nasze pasowanie "

Tymi słowami dzieci przywitały zaproszonych gości i rodziców na uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka, która odbyła się w zeszłym tygodniu w naszych oddziałach przedszkolnych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali piosenki i wiersze, które wzruszyły wielu rodziców.
Pani dyrektor przyjęła przyrzeczenie od dzieci, ale także i od rodziców.
Wszystkie dzieci obdarowane zostały pamiątkowymi dyplomami i "kuferkami obfitości".
Miłym ale i smacznym podsumowaniem była wizyta w McDonaldzie.

opr. Agnieszka Napierałaaut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Warsztaty z rękodzieła krawieckiego

    W dniu 27 października 2017 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyły się warsztaty z rękodzieła krawieckiego z udziałem Pani Barbary Sidorowicz właścicielki zakładu krawieckiego. Warsztaty zorganizowała Pani Bożena Rapa wychowawczyni klasy IV-V Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego, w których uczestniczyli również uczniowie klas: II-III ZET Gimnazjum i klasy III Szkoły Zawodowej. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać tajniki zawodu krawieckiego. Poznawali różne ściegi, uczyli się przyszywać guziki. Wysłuchali ciekawych historii o zawodzie. Mieli też okazję szyć wybrany ścieg. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i stworzyły możliwości zdobywania nowych wiadomości i umiejętności praktycznych, które będą mogli wykorzystać w życiu, co jest niezmiernie ważne w edukacji tej grupy uczniów. Zapraszamy do udziału w warsztatach ludzi, którzy wykonują ciekawe zawody np. kolejarz, szewc, kucharz itp.
Bożena Rapaaut aut aut aut aut aut..: do góry :

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w której Ośrodek aktywnie uczestniczy, nasze nauczycielki: Maria Wałach – lider kampanii i Martyna Mostowska - drużynowa realizują przedsięwzięcie pod hasłem „Harcerze czytają uczniom”. Celem akcji jest propagowanie głośnego czytania, kultywowanie treści historycznych i patriotycznych oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. 25 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dh Agatą Ilewicz – Kryger – drużynową gromady zuchowej ze Słubic oraz zastępcą Komendanta Hufca ds. programowych, która odkrywała uczniom gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy i wszystkim chętnym – tajniki harcerstwa oraz przeczytała fragment książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Książka opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy, brał udział w bitwie o Monte Cassino i pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją. Była to niezapomniana lekcja historii. Dzięki tej książce niedźwiedź Wojtek stał się sławnym i lubianym misiem wśród uczniów SOSW w Słubicach.aut aut aut aut aut aut..: do góry :

JESIENNY PIKNIK INTEGRACYJNY

Uczniowie i nauczyciele wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Krawczyk z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicachuczestniczyli 26 października w „Jesiennym pikniku integracyjnym”, który odbywał się w Zespole Szkół w Rzepinie.
Na początku pikniku wszystkich gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół, a następnieze swoim programem wystąpił zespół taneczny. Gospodarze pikniku przygotowali dla naszych uczniów mnóstwo atrakcji między innymi : karaoke,, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, taniec - Zumbę, młodsi mogli pobawić się chustą animacyjną, chłopcy pograć w piłkę , a to wszystko wspólnie z innymi uczestnikami pikniku z Ośrodka Wsparcia w Rzepinie i Środowiskowego Domu Samopomocy z Bieganowa. Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
Serdecznie dziękujemy organizatorom pikniku za wspólną zabawę i miło będzie nam gościć uczniów wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół z Rzepina w naszym Ośrodku do zobaczenia!

Piotr JaremkoFOTORELACJA..: do góry :

Warsztaty z rzeźby
W dniu 20.10.2017 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach w klasie IV-V ZET SP z udziałem klas IV-V SP i klasy II-III ZET Gimnazjum odbyły się kreatywne warsztaty z rzeźby pod kierunkiem pani Bożeny Rapy.
Uczniowie rzeźbili w glinie. Tematyka dotyczyła wybranych postaci historycznych np. J. Piłsudski , T Kościuszko.
Zajęcia dostarczyły uczniom wiele pozytywnych wrażeń, a kontakt z naturalnym materiałem jakim jest glina, zapewnił wiele radości. Najlepsze prace zostaną wytypowane na konkurs historyczno-plastyczny.

Opr. B. Rapa.aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Park Grzybowy w Piłce zaprasza.

Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach mieli okazję zobaczyć ścieżkę edukacyjno - przyrodniczą dotyczącą grzybów jadalnych i trujących występujących w polskich lasach. Ta atrakcja turystyczna znajduje się w Piłce koło Drezdenka.
W dniu 16.10 przy pięknej jesiennej pogodzie uczniowie Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego podziwiali wielki okazy grzybów oraz spotkali kilku mieszkańców lasu: sarnę , dzika i jelenia (ekspozycja 1:1) Uczniowie bawili się doskonale na wycieczce szkolnej łącząc edukację z zabawą. Wycieczkę zorganizowały p. Agnieszka Niewińska - Lew i p. Małgorzata Żyszkiewicz.aut aut aut aut..: do góry :

W dniu 18.10. 2017 r. uczniowie kl. IV i V ZET SP pod kierunkiem wychowawczyni B. Rapy przygotowali z owoców i warzyw pyszny sok. Uczniowie przynieśli owoce i warzywa z własnego ogrodu i sadu, które samodzielnie obierali i kroili, a następnie wyciskali sok. Każdy z uczniów według własnych upodobań mógł przygotować sobie szklankę ulubionego soku. Jest to doskonałe źródło witamin zwłaszcza w okresie jesiennym.aut aut aut aut..: do góry :

Uwieńczeniem cyklu zajęć o jesieni, warzywach było wykonanie przez uczniów ZET SP kl. IV-V warzywnych postaci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją wykonywali ciekawe i piękne prace, które w kąciku przyrodniczym stworzyły radosny, jesienny klimat.aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Świat Małego Badacza
„WIATROMIERZ”

    Świat Małego Badacza to program autorski napisany przez wychowawczynie III-go Oddziału przedszkolnego „Pszczółki” panią Ewelinę Włodarczyk dla dzieci w wieku przedszkolnym. Program ma na celu pomóc dzieciom poznać i doświadczyć otaczający ich świat poprzez różne eksperymenty, badania czy doświadczenia. Rozbudzi to w dzieciach spostrzegawczość , ciekawość, pomoże przełamać lęki. Już w miniony piątek 13.10.2017r odbyło się pierwsze spotkanie pt :”Wiatromierz” Przedszkolaki badały czy można zobaczyć wiatr i czy na Sali przedszkolnej można go stworzyć oraz które powietrze jest lżejsze ciepłe czy zimne. Dzieci próbowały zdmuchnąć piórko z dłoni, tworzyły wiatr za pomocą kartek papieru, suszarki czy wiatraka a za ich sprawą przesuwały liście i bibułę. Przeprowadziły doświadczenie czy można złapać wiatr np. do worka i czy za pomocą ciepłego powietrza z suszarki uniesie się worek. Na koniec każde dziecko zbudowało własny wiatromierz za pomocą którego mogło zbadać czy na dworze wieje wiatr. Już czekamy na kolejne spotkanie.aut aut aut aut..: do góry :
Dzień Edukacji Narodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach

    Punktualnie o godzinie 9 rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie naszego ośrodka złożyli nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Wcześniej przygotowali niespodziankę: banner, który zawisł rano na murze budynku oraz plakaty na korytarzach jako podziękowanie za okazane serce , a wszystko to pod opieka pań: Małgorzaty Żyszkiewicz, Joanny Pusz i Agnieszki Knebel. Natomiast uczniowie z klasy I-III ZET SP wraz z panią Agnieszką Lew program artystyczny " Jesień" do muzyki Vivaldiego. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Krawczyk, która wspomniała o genezie święta Edukacji Narodowej po czym złożyła życzenia wszystkim pracownikom ośrodka dziękując za ich cierpliwość i włożony trud.aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :
CAŁY OŚRODEK CZYTA PRZEDSZKOLAKOM

    Nasz Ośrodek już od dłuższego czasu bierze czynny udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku szkolnym powstała mini akcja Cały Ośrodek czyta przedszkolakom. Koordynatorem jest p. Ewelina Włodarczyk wychowawczyni grupy przedszkolnej ze sprzężeniem "Pszczółki"  Akcja ona na celu  zainteresować  dzieci różnorodną literaturą,  pobudzać ich wyobraźnię, wzbogacać ich słownik  oraz wiele innych wspaniałych rzeczy płynących z czytania ale również poznać pracowników naszej szkoły.  Każdego miesiąca na spotkanie do przedszkolaków będzie przychodziła tajemnicza osoba która opowie o sobie kilka zdań i przeczyta dzieciom bajkę. Już dziś odbyło się pierwsze spotkanie. Pierwszy gość pani Magdalena Kałkowska - prowadzi rewalidacje,  Terapie ręki,   Integrację Sensoryczną i  przeczytała dziś bajkę pt. " Niespodzianka dla tygryska "
Bardzo dziękujemy za wspaniałe chwile i wrażenia stworzone podczas czytania 😊 już dziś czekamy na kolejne spotkanie z tajemniczą osobą 😊
Opr.  E.Włodarczykaut aut..: do góry :
Dobra wiadomość!!! AKTYWNA TABLICA

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychwawczy w Słubicach w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” zakwalifikował się do dofinansowania zakupu sprzętu multimedialnego.
Otrzymaliśmy 14 ooo zł na zakup nowoczesnej tablicy interaktywnej.
Dzięki temu nasze zajęcia będą jeszcze bardziej ciekawsze. Bardzo NAS to cieszy:)

..: do góry :
Praktyki naszych uczniów zakończone sukcesem.

W ramach projektu ,, Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim" nasi uczniowie po raz pierwszy odbyli praktyki wakacyjne u pracodawcy. Była to znakomita okazja do sprawdzenia się w roli pracownika, a dokładnie w roli kucharza. Po odpowiednim szkoleniu pod okiem pracodawcy uczniowie ,,wpadli w wir:)" pieczenia, smażenia, gotowania, przyprawiania....
Wszyscy uczniowie praktyki zakończyli z sukcesem, otrzymali stosowne CERTYFIKATY i oczywiście wynagrodzenie.
Dziękujemy bardzo Właścicielom Restauracji ,,GAWDA" w Słubicach za opiekę nad naszymi kucharzami.aut aut aut aut..: do góry :
Przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Motylki" udały się w teren. Nie był to jednak zwykły spacer. Z rękawiczkami na rękach i pustym workiem spacerowym krokiem postanowiły posprzątać szkolne boisko.
W ten sposób również i One chciały włączyć się w akcję sprzątania świata.
opr. Agnieszka Napierałaaut aut..: do góry :
Uczniowie naszego Ośrodka w dniu dzisiejszym gościli w Starostwie Powiatu Słubickiego. Podczas spotkania z Panem Marcinem Jabłońskim odebrali zasłużone nagrody - Stypendia Starosty Powiatu Słubickiego. Na te nagrody ciężko pracowali w poprzednim roku szkolnym i osiągnęli największe średnie ocen w szkole. Wraz z Panem Starostą gratulacje naszym uczniom składała Pani Dyrektor Agnieszka Krawczyk. My również cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i dołączamy do gratulacji.aut..: do góry :
    Koncert: "Dzwony, dzwonki i dzwoneczki".
Tak właśnie zatytułowany był pierwszy Koncert Muzyczny z Lubuskiego Biura Koncertowego. Pan Szymon wraz z muzykami zabrał najmłodsze dzieci w piekną muzyczną podróż a to za sprawą różnych dzwonków i dzwoneczków. Gościem specjalnym koncertu był Pan Marian Łysakowski, kolekcjoner dzwonków. Dzieci miały możliwość zobaczyć i usłyszeć różnego rodzaju dzwonki a także zagrać wspólnie z muzykami.
Agnieszka Napierałaaut aut aut aut..: do góry :
    W dniu 3 X 2017r. uczniowie klas I, VI i VII z OSW w Słubicach wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla zwierząt w Ługach Górzyckich. Wycieczka poprzedzona była zbiórką karmy. Dzieci zostały przywitane głośnym szczekaniem 156 psów, które znalazły opiekę i schronienie właśnie w tym schronisku. Pracujące ze zwierzętami Panie opowiedziały o panującym rytmie dnia, o zasadach adopcji zwierząt,oprowadziły nas po terenie całego schroniska pokazując psie wybiegi, miejsce kąpieli i przechowywania karmy. Wiele psów merdało ogonem ze szczęscia, że nas widziały a były też takie, które smutnymi oczyma skomlały prosząc o coś więcej - o miłość i dom. Oprócz podarowania karmy nie mogliśmy zrobić nic więcej, ale wspólnie obiecaliśmy, że będziemy zawsze dbać o zwierzęta.
Opiekun klas: Beata Cichecka - Nowak i Alicja Lange - Lelokas.aut aut aut aut..: do góry :
ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA TYMKA

aut aut..: do góry :
„ŚMIECI SEGREGUJEMY ZIEMIĘ RATUJEMY”

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne dla wszystkich uczniów ramach akcji „ Sprzątania Świata” przypadającej w tym roku w dniach 15-17 wrzesień . Warsztaty poprowadził Pan Mariusz Olejniczak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Słubicach na zaproszenie Pani Magdaleny Kałkowskiej. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży na temat potrzeb selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, oraz kształtowanie proekologicznych zachowań. Zaproszony gość przedstawił prezentację multimedialną na temat źródeł odpadów komunalnych, drogi od produktu do odpadu jak również od odpadu do momentu trafienia do kosza na śmieci, konsekwencji wytwarzania coraz większej ilości śmieci. Dalsza cześć warsztatów obejmowała praktyczną umiejętność segregacji odpadów zgodnie z zaleceniami naszej gminy. Uczniowie otrzymali ulotki promujące segregację odpadów. Przeprowadzone warsztaty uświadomiły uczniom, że śmieci wyrzucane przez pojedyncze osoby tworzą w rezultacie górę odpadów mających negatywny wpływ na środowisko i zachęciły do selektywnej zbiórki odpadów oraz ograniczenie ilości odpadów niebezpiecznych w strumieniu odpadów zmieszanych. Całość odbyła się przy scenografii , którą zaprojektowała i przygotowała Pani Bożena Rapa i wystawie z literaturą dotyczącą ochrony naszego środowiska przygotowaną przez Panią Marię Wałach nauczyciela szkolnej biblioteki, która w ten sposób zachęciła obecnych do głębszego zapoznania się z zaprezentowanymi pozycjami.
Na zakończenie spotkania Pan Mariusz Olejniczak, który pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach odczytał trzy wiersze o tematyce ekologicznej gdyż , Ośrodek bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” promującej czytelnictwo W ten sposób Pani Maria Wałach zapraszając do naszego Ośrodka gości , którzy czytają uczniom wybrane pozycje pragnie uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważne wartości niesie z sobą czytanie książek. Miłym akcentem było poczęstowanie przez zaproszonego gościa obecnych na sali słodyczami. Organizatorzy: Panie Magdalena Kałkowska, Bożena Rapa, Maria Wałach i Pan Piotr Jaremko dziękują Panu Mariuszowi za poprowadzenie warsztatów.aut aut aut aut..: do góry :

W dniu 15 września 2017 roku uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka, który w tym roku wypadł w niedzielę 17 września. Uroczystość odbyła się tradycyjnie na Placu Sybiraków w Słubicach. Przybyli goście oraz delegacje słubickich szkół złożyli wiązanki pod Pomnikiem Sybiraków. Nasz ośrodek reprezentowali nasi harcerze: Weronika Ceglińska i Wiktor Krzemień, którzy wspólnie z panią dyrektor Agnieszką Krawczyk złożyli kwiaty w hołdzie ofiarom sowieckich prześladowań. Po uroczystości uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi, która będzie w przyszłości umieszczona w "kapsule czasu" pod nowym Pomnikiem Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości.
Joanna Heppneraut..: do góry :
PIERWSZY DZWONEK W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W SŁUBICACH

    Witaj szkoło! Wakacje minęły i przyszedł czas na inaugurację nowego roku szkolnego. 4 września punktualnie o godzinie 9-tej zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów w tym przedszkolaków , rodziców , nauczycieli oraz pracowników obsługi przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Krawczyk wraz z gościem Panią Grażyną Bajon – Naczelnikiem Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym. Pani Naczelnik odczytała list od Pana Starosty Marcina Jabłońskiego z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i złożyła obecnym życzenia na nowy rok szkolny .Następnie Pani Dyrektor skierowała słowa do uczniów witając ich bardzo gorąco po zasłużonym ponad dwumiesięcznym odpoczynku i życzyła sukcesów podczas nowego roku szkolnego i nawiązania nowych przyjaźni. W dalszej części przedstawiła poszczególnym oddziałom klasowym i przedszkolnym wychowawców. Miłym akcentem było poinformowanie zgromadzonych o wyborze nowej pani wicedyrektor, której funkcję od tego roku szkolnego pełnić będzie Pani Jolanta Czerneńko.
Na zakończenie wspólnego spotkania jeden z uczniów dzwoniąc dzwonkiem otworzył nowy 2017/18 rok szkolny!aut

więcej zdjęć

..: do góry :

---->