: UWAGA PARZY!:
: KONCERT MUZYKI GRECKIEJ:
: TARGI EDUKACJI I PRACY W COLLEGIUM POLONICUM:
: STRAŻAK - PRZYJACIELEM DZIECKA:
: JESIENNE ZWIERZAKI "CUDAKI":
: FILMY Z REALIZACJI PROJEKTU "Mini Kroczki":
: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I STARSZAKA:
: WARSZTATY KRAWIECTWA:
: KAMPANIA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM":
: JESIENNY PIKNIK INTEGRACYJNY:
: WARSZTATY Z RZEŹBY:
: WYCIECZKA DO PARKU GRZYBOWEGO W PIŁCE:
: ZDROWY SOK:
: JESIENNE INSPIRACJE:
: ŚWIAT MAŁEGO BADACZA:
: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:
: CAŁY OŚRODEK CZYTA PRZEDSZKOLAKOM:
: AKTYWNA TABLICA:
: PRAKTYKI NASZYCH UCZNIÓW ZAKOŃCZONE SUKCESEM:
: SPRZĄTANIE ŚWIATA PRZEZ PRZEDSZKOLAKI:
: STYPENDIA STAROSTY:
: MUZYCZNY KONCERT:
: WYJAZD DO SCHRONISKA:
: ZBIERAMY NAKRĘTKI:
: WARSZTATY EKOLOGICZNE pn „ŚMIECI SEGREGUJEMY ZIEMIĘ RATUJEMY”:
: UROCZYSTE OBCHODY DNIA SYBIRAKA:
: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018:

    22.11.2017r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyły się zajęcia integracyjne dla dzieci z Przedszkola" Pinokio" oraz uczniów klasy I-III Szkoły Podstawowej Zespołu Edukacyjno Terapeutycznego pt: "Uwaga Parzy". Spotkanie zorganizowała pani Beata Sznajder nauczyciel w klasie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z ogniem, uczestniczyli w zabawach, ćwiczyli pod okiem pielęgniarki szkolnej pani Justyny Kulczewskiej, dowiedzieli się co robić kiedy ulegną poparzeniom.
Na koniec spotkania w ramach kampanii społecznej" Cała Polska czyta dzieciom" przeczytana została książka pt"Jak Wojtek został strażakiem"

Beata Sznajderaut aut aut aut..: do góry :

    16.11.2017 r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali dwóch koncertów przygotowanych przez artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego w Zielonej Górze. Pierwszy koncert pt. " Muzyczne opowieści - tam gdzie morze styka się z górami" wysłuchali przedszkolaki wraz z młodszymi uczniami Ośrodka., a drugi koncert " Jak Syrinks w trzcinę się zamieniła. O muzyce z greckich wysp" uczniowie starszych klas. Podczas obu koncertów wszyscy obecni na sali mogli przenieść się do Grecji za sprawą zagranych przez zaproszonych artystów greckich utworów muzycznych taki jak np. Zorba. Nie zabrakło również historii mitologii greckich, wspomniani byli : Zeus, Dionizos i Posejdon.
Grecka muzyka wywarła na uczniach i nauczycielach niesamowite wrażenie.

Piotr Jaremkoaut aut aut aut aut aut..: do góry :

    W dniu 15.11.2017 r odbyły się w Słubicach w Collegium Polonicum Targi Edukacji i Pracy "Edukacja - Praca - Kariera".
SOSW w Słubicach w ramach projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Słubickim" zorganizował wystawę i ofertę kształcenia w Szkole Branżowej I stopnia, kierunek kucharz oraz Szkołę Przysposabiającą do Pracy.
Taka oferta promowania szkolnictwa zawodowego jest ciekawą inicjatywą, a przybyli uczniowie mogli zapoznać się w jednym miejscu z wieloma ofertami edukacji i planować swoją ścieżkę edukacji i kariery zawodowej. Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowi, nauczyciele i dyrektor szkoły p Agnieszka Krawczyk.

Maria Buszczakaut aut aut aut..: do góry :

    W dniu dzisiejszym w oddziałach przedszkolnych i klasie II A, gościliśmy wyjątkowych gości - panią Monikę i pana Mateusza, którzy są strażakami. Goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci miały możliwość przymierzenia prawdziwego strażackiego munduru i hełmu.
Dziękujemy naszym gościom za wyjątkowe spotkanie i prezenty, które otrzymały wszystkie dzieci.
Życzymy bezpiecznych powrotów z "Akcji".

Agnieszka Napierałaaut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

"Jesienne zwierzaki - cudaki" pod takim właśnie tytułem 30 października odbyły się warsztaty o tematyce jesiennej dla Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się tego dnia świetną pomysłowością i inwencją twórczą. Zwierzaki - cudaki były kolorowe i zachwyciły różnorodnością i starannością wykonania . Uczniowie mogli się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe przysmaki, ale również dużo świetnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek. Wykonane prace zostały wyeksponowane na parterze naszej szkoły.

Organizatorzy warsztatów: Dagmara Zając, Joanna Pusz, Agnieszka Knebelaut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

koordynator Magdalena Rycerz

..: do góry :

"My jesteśmy przedszkolaki
Maluszki kochane.
Zapraszamy wszystkich
Na nasze pasowanie "

Tymi słowami dzieci przywitały zaproszonych gości i rodziców na uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka, która odbyła się w zeszłym tygodniu w naszych oddziałach przedszkolnych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali piosenki i wiersze, które wzruszyły wielu rodziców.
Pani dyrektor przyjęła przyrzeczenie od dzieci, ale także i od rodziców.
Wszystkie dzieci obdarowane zostały pamiątkowymi dyplomami i "kuferkami obfitości".
Miłym ale i smacznym podsumowaniem była wizyta w McDonaldzie.

opr. Agnieszka Napierałaaut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Warsztaty z rękodzieła krawieckiego

    W dniu 27 października 2017 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyły się warsztaty z rękodzieła krawieckiego z udziałem Pani Barbary Sidorowicz właścicielki zakładu krawieckiego. Warsztaty zorganizowała Pani Bożena Rapa wychowawczyni klasy IV-V Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego, w których uczestniczyli również uczniowie klas: II-III ZET Gimnazjum i klasy III Szkoły Zawodowej. Podczas zajęć uczniowie mogli poznać tajniki zawodu krawieckiego. Poznawali różne ściegi, uczyli się przyszywać guziki. Wysłuchali ciekawych historii o zawodzie. Mieli też okazję szyć wybrany ścieg. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i stworzyły możliwości zdobywania nowych wiadomości i umiejętności praktycznych, które będą mogli wykorzystać w życiu, co jest niezmiernie ważne w edukacji tej grupy uczniów. Zapraszamy do udziału w warsztatach ludzi, którzy wykonują ciekawe zawody np. kolejarz, szewc, kucharz itp.
Bożena Rapaaut aut aut aut aut aut..: do góry :

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w której Ośrodek aktywnie uczestniczy, nasze nauczycielki: Maria Wałach – lider kampanii i Martyna Mostowska - drużynowa realizują przedsięwzięcie pod hasłem „Harcerze czytają uczniom”. Celem akcji jest propagowanie głośnego czytania, kultywowanie treści historycznych i patriotycznych oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. 25 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z dh Agatą Ilewicz – Kryger – drużynową gromady zuchowej ze Słubic oraz zastępcą Komendanta Hufca ds. programowych, która odkrywała uczniom gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy i wszystkim chętnym – tajniki harcerstwa oraz przeczytała fragment książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Książka opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy, brał udział w bitwie o Monte Cassino i pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją. Była to niezapomniana lekcja historii. Dzięki tej książce niedźwiedź Wojtek stał się sławnym i lubianym misiem wśród uczniów SOSW w Słubicach.aut aut aut aut aut aut..: do góry :

JESIENNY PIKNIK INTEGRACYJNY

Uczniowie i nauczyciele wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Krawczyk z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicachuczestniczyli 26 października w „Jesiennym pikniku integracyjnym”, który odbywał się w Zespole Szkół w Rzepinie.
Na początku pikniku wszystkich gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół, a następnieze swoim programem wystąpił zespół taneczny. Gospodarze pikniku przygotowali dla naszych uczniów mnóstwo atrakcji między innymi : karaoke,, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, taniec - Zumbę, młodsi mogli pobawić się chustą animacyjną, chłopcy pograć w piłkę , a to wszystko wspólnie z innymi uczestnikami pikniku z Ośrodka Wsparcia w Rzepinie i Środowiskowego Domu Samopomocy z Bieganowa. Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku.
Serdecznie dziękujemy organizatorom pikniku za wspólną zabawę i miło będzie nam gościć uczniów wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół z Rzepina w naszym Ośrodku do zobaczenia!

Piotr JaremkoFOTORELACJA..: do góry :

Warsztaty z rzeźby
W dniu 20.10.2017 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach w klasie IV-V ZET SP z udziałem klas IV-V SP i klasy II-III ZET Gimnazjum odbyły się kreatywne warsztaty z rzeźby pod kierunkiem pani Bożeny Rapy.
Uczniowie rzeźbili w glinie. Tematyka dotyczyła wybranych postaci historycznych np. J. Piłsudski , T Kościuszko.
Zajęcia dostarczyły uczniom wiele pozytywnych wrażeń, a kontakt z naturalnym materiałem jakim jest glina, zapewnił wiele radości. Najlepsze prace zostaną wytypowane na konkurs historyczno-plastyczny.

Opr. B. Rapa.aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Park Grzybowy w Piłce zaprasza.

Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach mieli okazję zobaczyć ścieżkę edukacyjno - przyrodniczą dotyczącą grzybów jadalnych i trujących występujących w polskich lasach. Ta atrakcja turystyczna znajduje się w Piłce koło Drezdenka.
W dniu 16.10 przy pięknej jesiennej pogodzie uczniowie Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego podziwiali wielki okazy grzybów oraz spotkali kilku mieszkańców lasu: sarnę , dzika i jelenia (ekspozycja 1:1) Uczniowie bawili się doskonale na wycieczce szkolnej łącząc edukację z zabawą. Wycieczkę zorganizowały p. Agnieszka Niewińska - Lew i p. Małgorzata Żyszkiewicz.aut aut aut aut..: do góry :

W dniu 18.10. 2017 r. uczniowie kl. IV i V ZET SP pod kierunkiem wychowawczyni B. Rapy przygotowali z owoców i warzyw pyszny sok. Uczniowie przynieśli owoce i warzywa z własnego ogrodu i sadu, które samodzielnie obierali i kroili, a następnie wyciskali sok. Każdy z uczniów według własnych upodobań mógł przygotować sobie szklankę ulubionego soku. Jest to doskonałe źródło witamin zwłaszcza w okresie jesiennym.aut aut aut aut..: do góry :

Uwieńczeniem cyklu zajęć o jesieni, warzywach było wykonanie przez uczniów ZET SP kl. IV-V warzywnych postaci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją wykonywali ciekawe i piękne prace, które w kąciku przyrodniczym stworzyły radosny, jesienny klimat.aut aut aut aut aut aut..: do góry :

Świat Małego Badacza
„WIATROMIERZ”

    Świat Małego Badacza to program autorski napisany przez wychowawczynie III-go Oddziału przedszkolnego „Pszczółki” panią Ewelinę Włodarczyk dla dzieci w wieku przedszkolnym. Program ma na celu pomóc dzieciom poznać i doświadczyć otaczający ich świat poprzez różne eksperymenty, badania czy doświadczenia. Rozbudzi to w dzieciach spostrzegawczość , ciekawość, pomoże przełamać lęki. Już w miniony piątek 13.10.2017r odbyło się pierwsze spotkanie pt :”Wiatromierz” Przedszkolaki badały czy można zobaczyć wiatr i czy na Sali przedszkolnej można go stworzyć oraz które powietrze jest lżejsze ciepłe czy zimne. Dzieci próbowały zdmuchnąć piórko z dłoni, tworzyły wiatr za pomocą kartek papieru, suszarki czy wiatraka a za ich sprawą przesuwały liście i bibułę. Przeprowadziły doświadczenie czy można złapać wiatr np. do worka i czy za pomocą ciepłego powietrza z suszarki uniesie się worek. Na koniec każde dziecko zbudowało własny wiatromierz za pomocą którego mogło zbadać czy na dworze wieje wiatr. Już czekamy na kolejne spotkanie.aut aut aut aut..: do góry :
Dzień Edukacji Narodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach

    Punktualnie o godzinie 9 rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie naszego ośrodka złożyli nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Wcześniej przygotowali niespodziankę: banner, który zawisł rano na murze budynku oraz plakaty na korytarzach jako podziękowanie za okazane serce , a wszystko to pod opieka pań: Małgorzaty Żyszkiewicz, Joanny Pusz i Agnieszki Knebel. Natomiast uczniowie z klasy I-III ZET SP wraz z panią Agnieszką Lew program artystyczny " Jesień" do muzyki Vivaldiego. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Krawczyk, która wspomniała o genezie święta Edukacji Narodowej po czym złożyła życzenia wszystkim pracownikom ośrodka dziękując za ich cierpliwość i włożony trud.aut aut aut aut aut aut aut aut..: do góry :
CAŁY OŚRODEK CZYTA PRZEDSZKOLAKOM

    Nasz Ośrodek już od dłuższego czasu bierze czynny udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku szkolnym powstała mini akcja Cały Ośrodek czyta przedszkolakom. Koordynatorem jest p. Ewelina Włodarczyk wychowawczyni grupy przedszkolnej ze sprzężeniem "Pszczółki"  Akcja ona na celu  zainteresować  dzieci różnorodną literaturą,  pobudzać ich wyobraźnię, wzbogacać ich słownik  oraz wiele innych wspaniałych rzeczy płynących z czytania ale również poznać pracowników naszej szkoły.  Każdego miesiąca na spotkanie do przedszkolaków będzie przychodziła tajemnicza osoba która opowie o sobie kilka zdań i przeczyta dzieciom bajkę. Już dziś odbyło się pierwsze spotkanie. Pierwszy gość pani Magdalena Kałkowska - prowadzi rewalidacje,  Terapie ręki,   Integrację Sensoryczną i  przeczytała dziś bajkę pt. " Niespodzianka dla tygryska "
Bardzo dziękujemy za wspaniałe chwile i wrażenia stworzone podczas czytania 😊 już dziś czekamy na kolejne spotkanie z tajemniczą osobą 😊
Opr.  E.Włodarczykaut aut..: do góry :
Dobra wiadomość!!! AKTYWNA TABLICA

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychwawczy w Słubicach w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” zakwalifikował się do dofinansowania zakupu sprzętu multimedialnego.
Otrzymaliśmy 14 ooo zł na zakup nowoczesnej tablicy interaktywnej.
Dzięki temu nasze zajęcia będą jeszcze bardziej ciekawsze. Bardzo NAS to cieszy:)

..: do góry :
Praktyki naszych uczniów zakończone sukcesem.

W ramach projektu ,, Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim" nasi uczniowie po raz pierwszy odbyli praktyki wakacyjne u pracodawcy. Była to znakomita okazja do sprawdzenia się w roli pracownika, a dokładnie w roli kucharza. Po odpowiednim szkoleniu pod okiem pracodawcy uczniowie ,,wpadli w wir:)" pieczenia, smażenia, gotowania, przyprawiania....
Wszyscy uczniowie praktyki zakończyli z sukcesem, otrzymali stosowne CERTYFIKATY i oczywiście wynagrodzenie.
Dziękujemy bardzo Właścicielom Restauracji ,,GAWDA" w Słubicach za opiekę nad naszymi kucharzami.aut aut aut aut..: do góry :
Przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Motylki" udały się w teren. Nie był to jednak zwykły spacer. Z rękawiczkami na rękach i pustym workiem spacerowym krokiem postanowiły posprzątać szkolne boisko.
W ten sposób również i One chciały włączyć się w akcję sprzątania świata.
opr. Agnieszka Napierałaaut aut..: do góry :
Uczniowie naszego Ośrodka w dniu dzisiejszym gościli w Starostwie Powiatu Słubickiego. Podczas spotkania z Panem Marcinem Jabłońskim odebrali zasłużone nagrody - Stypendia Starosty Powiatu Słubickiego. Na te nagrody ciężko pracowali w poprzednim roku szkolnym i osiągnęli największe średnie ocen w szkole. Wraz z Panem Starostą gratulacje naszym uczniom składała Pani Dyrektor Agnieszka Krawczyk. My również cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i dołączamy do gratulacji.aut..: do góry :
    Koncert: "Dzwony, dzwonki i dzwoneczki".
Tak właśnie zatytułowany był pierwszy Koncert Muzyczny z Lubuskiego Biura Koncertowego. Pan Szymon wraz z muzykami zabrał najmłodsze dzieci w piekną muzyczną podróż a to za sprawą różnych dzwonków i dzwoneczków. Gościem specjalnym koncertu był Pan Marian Łysakowski, kolekcjoner dzwonków. Dzieci miały możliwość zobaczyć i usłyszeć różnego rodzaju dzwonki a także zagrać wspólnie z muzykami.
Agnieszka Napierałaaut aut aut aut..: do góry :
    W dniu 3 X 2017r. uczniowie klas I, VI i VII z OSW w Słubicach wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla zwierząt w Ługach Górzyckich. Wycieczka poprzedzona była zbiórką karmy. Dzieci zostały przywitane głośnym szczekaniem 156 psów, które znalazły opiekę i schronienie właśnie w tym schronisku. Pracujące ze zwierzętami Panie opowiedziały o panującym rytmie dnia, o zasadach adopcji zwierząt,oprowadziły nas po terenie całego schroniska pokazując psie wybiegi, miejsce kąpieli i przechowywania karmy. Wiele psów merdało ogonem ze szczęscia, że nas widziały a były też takie, które smutnymi oczyma skomlały prosząc o coś więcej - o miłość i dom. Oprócz podarowania karmy nie mogliśmy zrobić nic więcej, ale wspólnie obiecaliśmy, że będziemy zawsze dbać o zwierzęta.
Opiekun klas: Beata Cichecka - Nowak i Alicja Lange - Lelokas.aut aut aut aut..: do góry :
ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA TYMKA

aut aut..: do góry :
„ŚMIECI SEGREGUJEMY ZIEMIĘ RATUJEMY”

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne dla wszystkich uczniów ramach akcji „ Sprzątania Świata” przypadającej w tym roku w dniach 15-17 wrzesień . Warsztaty poprowadził Pan Mariusz Olejniczak z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Słubicach na zaproszenie Pani Magdaleny Kałkowskiej. Celem warsztatów było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży na temat potrzeb selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, oraz kształtowanie proekologicznych zachowań. Zaproszony gość przedstawił prezentację multimedialną na temat źródeł odpadów komunalnych, drogi od produktu do odpadu jak również od odpadu do momentu trafienia do kosza na śmieci, konsekwencji wytwarzania coraz większej ilości śmieci. Dalsza cześć warsztatów obejmowała praktyczną umiejętność segregacji odpadów zgodnie z zaleceniami naszej gminy. Uczniowie otrzymali ulotki promujące segregację odpadów. Przeprowadzone warsztaty uświadomiły uczniom, że śmieci wyrzucane przez pojedyncze osoby tworzą w rezultacie górę odpadów mających negatywny wpływ na środowisko i zachęciły do selektywnej zbiórki odpadów oraz ograniczenie ilości odpadów niebezpiecznych w strumieniu odpadów zmieszanych. Całość odbyła się przy scenografii , którą zaprojektowała i przygotowała Pani Bożena Rapa i wystawie z literaturą dotyczącą ochrony naszego środowiska przygotowaną przez Panią Marię Wałach nauczyciela szkolnej biblioteki, która w ten sposób zachęciła obecnych do głębszego zapoznania się z zaprezentowanymi pozycjami.
Na zakończenie spotkania Pan Mariusz Olejniczak, który pełni funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach odczytał trzy wiersze o tematyce ekologicznej gdyż , Ośrodek bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” promującej czytelnictwo W ten sposób Pani Maria Wałach zapraszając do naszego Ośrodka gości , którzy czytają uczniom wybrane pozycje pragnie uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważne wartości niesie z sobą czytanie książek. Miłym akcentem było poczęstowanie przez zaproszonego gościa obecnych na sali słodyczami. Organizatorzy: Panie Magdalena Kałkowska, Bożena Rapa, Maria Wałach i Pan Piotr Jaremko dziękują Panu Mariuszowi za poprowadzenie warsztatów.aut aut aut aut..: do góry :

W dniu 15 września 2017 roku uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka, który w tym roku wypadł w niedzielę 17 września. Uroczystość odbyła się tradycyjnie na Placu Sybiraków w Słubicach. Przybyli goście oraz delegacje słubickich szkół złożyli wiązanki pod Pomnikiem Sybiraków. Nasz ośrodek reprezentowali nasi harcerze: Weronika Ceglińska i Wiktor Krzemień, którzy wspólnie z panią dyrektor Agnieszką Krawczyk złożyli kwiaty w hołdzie ofiarom sowieckich prześladowań. Po uroczystości uczniowie wpisali się do pamiątkowej księgi, która będzie w przyszłości umieszczona w "kapsule czasu" pod nowym Pomnikiem Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości.
Joanna Heppneraut..: do góry :
PIERWSZY DZWONEK W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W SŁUBICACH

    Witaj szkoło! Wakacje minęły i przyszedł czas na inaugurację nowego roku szkolnego. 4 września punktualnie o godzinie 9-tej zgromadzonych na sali gimnastycznej uczniów w tym przedszkolaków , rodziców , nauczycieli oraz pracowników obsługi przywitała Pani Dyrektor Agnieszka Krawczyk wraz z gościem Panią Grażyną Bajon – Naczelnikiem Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym. Pani Naczelnik odczytała list od Pana Starosty Marcina Jabłońskiego z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i złożyła obecnym życzenia na nowy rok szkolny .Następnie Pani Dyrektor skierowała słowa do uczniów witając ich bardzo gorąco po zasłużonym ponad dwumiesięcznym odpoczynku i życzyła sukcesów podczas nowego roku szkolnego i nawiązania nowych przyjaźni. W dalszej części przedstawiła poszczególnym oddziałom klasowym i przedszkolnym wychowawców. Miłym akcentem było poinformowanie zgromadzonych o wyborze nowej pani wicedyrektor, której funkcję od tego roku szkolnego pełnić będzie Pani Jolanta Czerneńko.
Na zakończenie wspólnego spotkania jeden z uczniów dzwoniąc dzwonkiem otworzył nowy 2017/18 rok szkolny!aut

więcej zdjęć

..: do góry :

---->