: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:
: WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW:
: WYCIECZKA DO ZOO:
: WOLONTARIAT W SOSW:
: ZAKOŃCZENIE INNOWACJI:
: OGÓLNOPOLSKI HAPPENING:
: DYSKOTEKA INTEGRACYJNA:
: MAMY SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM:
: SPRAWOZDANIE Z DNI OTWARTYCH SZKOŁY ZAWODOWEJ:
: INTEGRACYJNY DZIEŃ SZTUKI:
: KOLEJNE SPOTKANIE Z UCZNIAMI Z ZA ODRY:
: PROJEKT "MINI KROCZKI":
: SŁOWNE POTYCZKI:
: Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny Szkół Specjalnych:
: TURNIEJ BRD:
: ZAKOŃCZENIE NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA:
: WARSZTATY PLASTYCZNE:
: "ABC przedsiębiorczości społecznej":
: WARSZTATY PLASYCZNE:
: ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ:
: "JAK SKRZYPCE W KONTRABAS SIĘ ZAMIENIŁY":
: 3 Maja - kolejna rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku:
: "WILI WIANKI I ....DOBRZE SIĘ BAWILI":
: SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI INSTYTUCJI OŚWIATOWYCH:
: TURNIEJ W BRENBALL:
: KIERMASZ WIELKANOCNY:
: SPOTKANIE WIELKANOCNE:
: "ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z AUTYSTĄ - UŚMIECHNIĘTYM OPTYMISTĄ" :
: "Suzafon i Muzolek":
: "Zima została pożegnana na dobre":
: KILKA SŁÓW O ŚWIATOWYM DNIU ZESPOŁU DOWNA :
: WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM PINOKIO:
: Pomoc na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego Św. Wincentego a" Paulo :
: Rozwiązanie konkursu plastycznego "Magia bezpiecznej urokliwej zimy":
: 21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA :
: PROJEKT EDUKACYJNY:
: Kolejne spotkanie muzyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym:
: ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE:
: ZEBRANIE Z RODZICAMI:
: CO SŁYCHAĆ U NASZYCH PSZCZÓŁEK?:
: URODZINY PAULINKI I ANDRZEJKA:
: CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ:
: Wigilia w Szkole Przysposabiającej do Pracy:
: KIERMASZ ŚWIĄTECZNY:
: SZKOLNY KONKURS „ Karmnik dla ptaków”:
: PODZIĘKOWANIE ZA ROWERY:
: MY TEŻ POMAGALIŚMY...:
: OTRZYMALIŚMY STYPENDIA I NAGRODY STAROSTY:
: SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KLUBIE "WITKACY":
: KONKURS PLASTYCZNY O STANIE WOJENNYM ROZSTRZYGNIĘTY:
: PODZIĘKOWANIE ZA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ:
: PODZIĘKOWANIE dla PROMET CARGO Sp. z o.o.:
: PODZIĘKOWANIE dla RESTAURACJI PORTOFINO:
: "Program Profilaktyki Wad Funkcji Ręki Sprawne ręce to móc więcej!" :
: SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI "GALOP 44" :
: MIKOŁAJKI :
: WARSZTATY W GALERII OKNO :
: ANDRZEJKI W INTERNACIE :
: KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA :
: WYRÓŻNIENIA W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM :
: WYCHOWANKOWIE INTERNATU Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ :
: TARGI PRACY :
: PODZIĘKOWANIE :
: „SZTAFETA POKOLEŃ” :
: BLIŻEJ SZTUKI :
: KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY! :
: WYJŚCIE NA CMENTARZ :
: URODZINY KUBUSIA PUCHATKA :
: CAŁA POLSKA UCZY RATOWAĆ :
: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ :
: FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ :
: DZIEŃ CHŁOPAKA W SZKOLE :
: DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE :
: OGNISKO INTEGRACYJNE GRUP INTERNACKICH :
: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 :
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
23 czerwca 2017 r. w SOSW w Słubicach odbyło się pożegnanie przedszkolaków i uczniów po pracowitym roku szkolnym. O godzinie 9.00 uroczystą akademię otworzyła dyrektor ośrodka Wanda Suchacka witając serdecznie wszystkich uczniów, rodziców gości zaproszonych ze Starostwa Powiat Słubickiego panie: Grażynę Bajon- Naczelnika z Wydziału Oświaty, Urszulę Zakowicz – specjalistę ds. Oświaty. Na akademii zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Słubickiego najlepszych sportowców oraz laureatów konkursów ogólnopolskich. Pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom i dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców oraz podziękowania rodzicom z Rady Rodziców. Tradycyjnie zostały rozwiązane kręgi absolwentów klas III SPP i III ZSZ. Młodsi koledzy złożyli życzenia „Szczęśliwej drogi …”. Pani dyrektor Wanda Suchacka złożyła życzenia „Szczęśliwych i bezpiecznych wakacji wszystkim uczniom”. Na zakończenie opiekun samorządu uczniowskiego wraz z uczniami bardzo serdecznie podziękowała pani dyrektor za wieloletnią pracę i opiekę nad całą bracią uczniowską. Było wiele wzruszenia, było też wielkie słowo „Dziękujemy”.
Maria Buszczak.aut aut aut aut


..: do góry :
WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW
W słoneczny wtorek 20 czerwca uczniowie klas I-III, Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych, Szkoły Przysposabiającej do Pracy i przedszkolaki wybrali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Pani przewodniczka oprowadziła wszystkich po Leśnej Ścieżce edukacyjnej z licznymi modelami dinozaurów, opowiadała o poszczególnych okresach w dziejach Ziemi, pokazując jak rozwijało się życie setki milionów lat temu. Starsi uczniowie z zainteresowaniem oglądali w Geo-muzeum unikalne skamieliny sprzed setek milionów lat, młodsi chętnie skorzystali z dwóch placów zabaw, na jednym z nich bawili się w małych archeologów, odkopując ukryty w piasku szkielet Tyranozaura. Duże zainteresowanie wzbudziła też wioska Neandertalska otoczona scenami z życia naszych przodków oraz żywe zwierzaki, zwłaszcza sarny, które można było dotknąć i nakarmić. Uczniowie spędzili radośnie czas w otoczeniu pięknej przyrody, za tą „podróż w czasie” bardzo dziękują Radzie Rodziców i Pani Dyrektor.
Kierownik wycieczki – Magdalena Kałkowska.aut aut aut aut


..: do góry :
19.06.2017 r.
Wycieczka do ZOO do Frankfurtu nad Odrą grup Internackich nr 2 i 3. Opiekunowie p. Katarzyna Konieczna i p. Alicja Lange Lelokasaut


..: do góry :
Biblioteka szkolna propaguję ideę wolontariatu i dlatego zorganizowała dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej 14 czerwca spotkanie na ten temat z opiekunem szkolnego koła wolontariatu Beatą Kurcką z Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach.aut aut


..: do góry :
Zakończenie Innowacji Pedagogicznej

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyła się innowacja Pedagogiczna „ Program Profilaktyki wad Funkcji Ręki Sprawne ręce to móc więcej”, która decyzją Rady Pedagogicznej i Kuratora Oświaty wystartowała na początku grudnia 2016 r. Dotyczyła osiągnięcia w optymalnym stopniu zamierzonych efektów indywidualnego rozwoju każdego dziecka w zakresie funkcji ręki i zapobieganiu utrwalania się wad funkcji ręki u uczniów Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego klas I-III Szkoły Podstawowej. Uczniowie uczestniczyli w regularnych zajęciach na których byli poddawani stymulacji przedsionkowo-proprioceptywnej, wykonywali zabawy rozmachowe i ćwiczenia precyzyjne, dostosowane do własnych potrzeb, z użyciem podwieszanego sprzętu, drobnych pomocy sensorycznych, farb, mas sensorycznych, różnych narzędzi pisarskich, a także własnoręcznie wykonanych przez prowadzącą pomocy manipulacyjnych. Dla dzieci była to wspaniała zabawa i olbrzymia radość. 29 maja odbyły się zajęcia otwarte, w których uczestniczyli rodzice, opiekunowie i inni nauczyciele ośrodka, dzieci zaprezentowały aktywności, które najbardziej lubią, które zaspokajają ich potrzeby sensoryczne w obrębie rąk lub takie, które kiedyś nie wychodziły w ogóle, a dziś nie sprawiają kłopotu. Dla rodziców był to czas, kiedy obserwując własne dzieci, mogli poczuć dumę z tego, jaką pracę wykonały dobrze się przy tym bawiąc. Po zajęciach otwartych był miły czas wręczenia uczniom certyfikatów, rozmowy z rodzicami na temat postępów dzieci, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Autorka dziękuje paniom: Beacie Sznajder i Agnieszce Niewińskiej-Lew za pomoc w realizacji innowacji, Powiatowi Słubickiemu za dofinansowanie w wysokości 1000 zł., oraz Pani Dyrektor za umożliwienie realizacji innowacji.
Autorka – Magda Kałkowska.aut aut


..: do góry :
OGÓLNOPOLSKI HAPPENING W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

W SŁUBICACH „ Jak nie czytam, jak czytam” to ogólnopolska akcja bicia rekordu czytania w jednym momencie, w której uczestniczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach. Akcja została ogłoszona przez redakcję czasopisma „Biblioteka w Szkole”. 1 czerwca 2017 r. uczniowie z całej Polski o godzinie 10.00 w swoich szkołach wspólnie czytali – każdy to , na co miał ochotę. W związku z czym do ozdobnego ogródka Ośrodka zawitała zaimprowizowana ‘lokomotywa wypełniona czytaczami”, wśród których byli uczniowie , nauczyciele i pracownicy placówki (ok. 80 osób). Kolejne stacje symbolizowały rozmieszczone plakaty wykonane przez uczniów, promujące czytelnictwo, które zgromadziły ciekawskich „Dlaczego warto czytać?”. Następnie wszyscy udali się na płytę boiska i kolorową kredą zapisywali tytuły książek, które czytali, a swoją ocenę czytanej lektury wyrażali „buźkami”. Chętni kontynuowali czytanie na schodach korytarza szkolnego. Celem akcji było kształtowanie postaw czytelniczych ponieważ 63 % Polaków nie czyta książek, według badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową.
Wszystkim uczestnikom happeningu wyrazy podziękowań składają organizatorzy akcji – Maria Wałach i Piotr Jaremko.aut aut


..: do góry :
W poniedziałek dn. 12. czerwca 2017 r. wychowankowie internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach gościli u siebie kolegów z Hansa-Schule we Frankfurcie nad Odrą. Wychowawczynie i jednocześnie organizatorki zabawy p. Magdalena Karczewska, p. Martyna Mostowska i p. Katarzyna Konieczna zadbały wraz ze swoimi wychowankami o dobrą muzykę i słodki poczęstunek dla wszystkich. Zadowolenie uczestników było ogromne. Jak zwykle za „łamanie” barier językowych odpowiedzialna była p. Magdalena Starosta.aut aut


..: do góry :
Uczennica naszej szkoły SYLWIA PIEPRZ z klasy I SPP zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "HISTORIA MALOWANA", zorganizowanym przez SOSW w Sulęcinie.
Uczennicę przygotował pan PIOTR JAREMKO.
Serdecznie gratulujemy!!!aut


..: do góry :
SPRAWOZDANIE Z DNI OTWARTYCH SZKOŁY ZAWODOWEJ
    W dniach 7 i 8 czerwca 2017 r. odbyły się „Dni otwarte Szkoły Zawodowej”: Szkoły Zawodowej - kucharz , Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
W trakcie dni otwartych zostały zaprezentowane stoiska ekspozycyjne „stołu okolicznościowego”, literatury kulinarnej, wytworów prac uczniów SPP. Podczas dni otwartych – Szkoły Zawodowej w tych dniach były zorganizowane warsztaty kulinarne „Wspólne gotowanie” z uczniami I-II-III Gimnazjum. Uczniowie gotowali i częstowali potrawami wszystkich uczniów i gości z poza Ośrodka.
Maria Buszczak.aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
INTEGRACYJNY DZIEŃ SZTUKI
    Integracja ze środowiskiem lokalnym jest jednym z priorytetów działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. W związku z czym 7 czerwca 2017 r. zorganizowano w placówce Integracyjny Dzień Sztuki, w którym uczestniczyły trzyosobowe zespoły dzieci przebranych za literackich bohaterów bajkowych ze Słubickich przedszkoli: „Pinokio”, „Jarzębinka”, „Miś Uszatek” oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Społecznej Szkoły Muzycznej w Słubicach.
    Uroczystość zainaugurowała inscenizacja baśni „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowana przez Szkolne Koło Teatralne. Duże wrażenie na widzach zrobiła scenografia, stroje oraz „ gra aktorska” w formie pantomimy, wspierana przez nauczycieli. Zabawa w teatr w naszym Ośrodku jest ciągle żywa, gdyż pobudza wyobraźnię oraz twórczą inwencję uczniów i pedagogów
    Wiele pozytywnych emocji wzbudziła Parada Postaci Literackich – dzieci przebranych za bohaterów z bajek, baśni lub lektur szkolnych, m.in. Pippi, Pinokio, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Księżniczki, Królewiczów, ale również Harrego Pottera, Tomka Sowyera, czy chińskiego Cesarza. Widzowie mieli za zadanie odgadnąć tytuł bajki, z której pochodziło przebranie. Troje dzieci, które trafnie rozpoznało bohaterów otrzymało nagrody, natomiast pozostali uczestnicy zabawy słodycze.
    Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ( 3-10 czerwca 2017 r.) obchodzono w tym roku pod hasłem „ Czytanie Zbliża” – zgodnie z tradycją odbyło się wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima przez zaproszonych gości: Amelię Szołtun – Członka Zarządu Powiatu Słubickiego i Wojciecha Obremskiego z Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, rodziców, nauczycieli towarzyszących dzieciom ze Słubickich przedszkoli i szkól oraz dyrekcji i nauczycieli Ośrodka. Relacja zostanie przesłana do Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom w Warszawie.
    W obchodach Dnia Integracji aktywnie uczestniczyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy – przygotowując poczęstunek wspólnie z wychowawcami, oraz kampanię informacyjną ( wystawy, ulotki plakaty) na temat działalności Ośrodka. Podczas zwiedzania naszej placówki można było obejrzeć wystawę prac plastycznych pt. „Mój ulubiony Bohater Literacki”.
    Z satysfakcją należy odnotować, iż zaproszeni Goście podkreślili że „Bawili się doskonale, a aktywnie spędzony Integracyjny Dzień Sztuki był najlepszą lekcją żywą poświęconą teatrowi”.
    Zespół organizacyjny dziękuje wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i aktywny udział w Dniu Integracji.aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
    Dnia 9. czerwca 2017 doszło do polsko-niemieckiego spotkania uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach z uczniami ze szkoły Hansa-Schule we Frankfurcie nad Odrą. Zajęcia były o charakterze kulinarnym pt. „Wariacje na temat pierogów”, które poprowadziła pani Maria Buszczak, a „językową” pomocą służyła jej pani Magdalena Starosta. Spotkanie było jak zawsze udane i dodatkowo pyszne.aut aut aut


..: do góry :
    W Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach rozpoczął się projekt pt. "Mini kroczki". Wychowankowie biorą udział w zajęciach hipoterapii i tańca.
Zajęcia tańca połączonego z fitness prowadzi pani Karolina Falkowska z Rzepina.
Najbardziej podobają nam się zajęcia z hipoterapii. Wychowankowie wraz z panią Magdaleną Rycerz udają się co wtorek do stadniny koni w Radzikowie gdzie pod okiem terapeuty korzystają z zajęć. Hipoterapia stanowi jedną z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a swoją specyfikację zawdzięcza koniowi biorącemu udział w terapii. To właśnie obecność konia - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości.
Projekt jest dofinansowany przez fundację PKO BP. Kordynator projektu p. Magdalena Rycerz.
Poniżej kilka zdjęć.aut aut aut aut


..: do góry :
    Dnia 31. maja uczniowie naszej szkoły zaprosili na potyczki słowne klasę z Hansa-Schule we Frankfurcie nad Odrą. Wcześniej do opanowania na pamięć było 10 słówek związanych z czynnościami. Konkurencje przygotowała pani Agnieszka Araszewska, a nad prawidłową komunikacją czuwała pani Magdalena Starosta – organizatorki konkursu „Słowo za słowo”. Zabawa była wspaniała. Następne wspólne spotkania to 09.06 – gotowanie oraz 12.06. – dyskoteka w internacie. Wszyscy nie możemy się doczekać.aut aut aut


..: do góry :
    Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny Szkół Specjalnych

    Dnia 25.05.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, zorganizowany przez nauczyciela matematyki Marzenę Guźniczak.
    W konkursie wzięli udział uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Gubina, Strzelec Krajańskich, Żagania i Słubic. Uczniowie zmierzyli się w czterech konkurencjach z tabliczki mnożenia w grze w karty „Sokole oko”, „Szeryf”, „Prymus” „Olimpijczyk”- konkurencja na czas. Zmaganiom towarzyszyło wiele autentycznych i co najważniejsze pozytywnych emocji. Zwycięzcą konkursu i „Mistrzem tabliczki mnożenia” została Patrycja Duka uczennica klasy III Gimnazjum reprezentująca Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach.
    Dziękujemy za przybycie i udział w konkursie uczniom i opiekunom. Do zobaczenia za rok.
Organizator M. Guźniczak.aut


..: do góry :
TURNIEJ BRD
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wiedzą jak jeździć bezpiecznie. W 10 Finale Wojewódzkim , który odbył się 17 maja we Wschowie uczniowie SP - Maciej, Sebastian i Piotr zajęli 3 miejsce a gimnazjaliści w składzie - Karol, Maciej i Krystian zajęli 5 miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała M.Żyszkiewicz przy współpracy z M.Mostowską.aut aut


..: do góry :
UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA
W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W SŁUBICACH

    W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyła się 17 maja 2017r. uroczystość z okazji zakończenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz projektu autorskiego, który był skorelowany z Programem pt. „KSIĄŻKA ODKRYWA SEKRETY: UCZY- BAWI- WYCHOWUJE”. W uroczystości uczestniczyli: Amelia Szołtun – członek Zarządu Powiatu Słubickiego, Agnieszka Mińska – dyrektor oraz Renata Bac – pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach. W roku szk. 2016/17 Ośrodek aplikował do pierwszej edycji tzw. Priorytetu III Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem Programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży , w tym przekazanie środków finansowych na uzupełnianie księgozbioru bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze. Zgodnie z wymogami Programu placówka została zobligowana do realizacji wielu różnorodnych przedsięwzięć promujących książki i czytelnictwo. W związku z tym, iż biblioteka szkolna pracuje innowacyjną metodą projektów edukacyjnych - opracowała i wdrożyła autorski projekt pt. „Książka Odkrywa Sekrety: Uczy - Bawi – Wychowuje” pozyskując sponsorów na jego realizację. Projekt skierowany był do wszystkich uczniów Ośrodka oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych i miał charakter integracyjny – zakładał ścisłą współpracę z Rodzicami oraz ze środowiskiem lokalnym: szkołami ogólnodostępnymi, instytucjami samorządowymi – Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Słubicach, instytucjami kulturalnymi, szczególnie z Biblioteką Miejską, Biblioteką Collegium Polonicum, SMOK –iem , i lokalnymi mediami. Ze względu na specyfikę placówki projekt składał się z dwóch modułów: I „ZWIERZYNIEC W LITERATURZE” adresowany do uczniów szkoły podstawowej, zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, II ”KSIĄŻKA NIE GRYZIE. WARTO PRZECZYTAĆ!” – skierowany do uczniów gimnazjum, szkoły zawodowej i szkoły przysposabiającej do pracy. W ramach realizowanego projektu odbyło się wiele różnorodnych działań. KSIĄŻKA królowała na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, terapeutycznych, w internacie. Przeprowadzono dwanaście wydarzeń promujących czytelnictwo, m.in. „SZKOLNY FESTIWAL CZYTANIA”, ramach którego odbyły się: „Kwadrans z Książką”, „Czytamy – Opowiadamy – Ilustrujemy”, „Głośne Czytanie – Umysłu Rozwijanie”, „Czytanie Wartości” Ponadto odbyły się: „Szkolny Konkurs Pięknego Czytania”, „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, „Urodziny Kubusia Puchatka „- konkurs, lekcje i zajęcia biblioteczne. Zorganizowana została wystawa książek historycznych podczas spotkania z uczniami słubickich szkół ponadgimnazjalnych ,poświęconego Pamięci Zesłańców Sybiru oraz wystawy NOWOŚCI książkowych zakupionych w ramach Programu. Zgodnie z wymogami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zacieśniona została współpraca z Biblioteką Miejską w Słubicach. Uczniowie uczestniczyli w większości wydarzeń, które organizowała placówka, m. in. oglądali inscenizację „Kraina Lodu”, uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Emilem Wittem „Amazonia na wariackich papierach, czyli niesamowite wędrówki po Brazylii” oraz w spotkaniu z Moniką Kowaleczko – Szumowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Brali aktywny udział w projekcie „Krecik Moim Przyjacielem”, a dwóch uczniów zdobyło wyróżnienie w konkursie plastycznym „Krecik”.
    W ramach projektu „Książka Odkrywa Sekrety” biblioteka szkolna zorganizowała cztery konkursy, w tym dwa plastyczne wspólnie z Biblioteką Miejską: „Zakładka do Książki Promująca Czytanie” i „Ilustrujemy Lektury” oraz „Dlaczego Warto Czytać” konkurs grupowy na plakat promujący czytelnictwo. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny „SELFIE Z KSIĄŻKĄ” adresowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło podczas uroczystości zakończenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Sponsorami nagród byli: Biblioteka Miejska, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Słubicach , Przedstawiciel Regionalny Wydawnictwa „Egmont” oraz osoby prywatne. Za wszelką pomoc i wsparcie przy realizacji Programu wyrazy podziękowań składa - koordynator Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Maria Wałach.aut aut


..: do góry :
    18.maja 2017r.zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla grupy żabki z przedszkola samorządowego Pinokio, gospodarzami byli uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod kierunkiem Pań Beaty Sznajder i Joanny Heppner.aut aut aut


..: do góry :
16.05.2017 r.
    Uczniowie Szkoły przyspasabiającej do Pracy wraz z nauczycielkami" p. Beatą Sznajder, p. Agnieszką Araszewską i p. Joanną Heppner wzięli udział w szkoleniu pt. "ABC przedsiębiorczości społecznej". Szkolenie zostało zorganizowane przez wspólne działania Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, Wojewódzkiego urzędu Pracy ( instytucje w Zielonej Górze) oraz Fundacji na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach, w ramach projektu " Rozkręcamy społeczny biznes" ze środków unijnych. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat funkcjonowania spółdzielni socjalnych oraz czynnie brali udział w zajęciach warsztatowych, które miały na celu zmotywować ich do podejmowania różnych działań, dostrzec w sobie swoje mocne strony i możliwości, czy też pokazać, że do sukcesu można dojść małymi kroczkami, ale dzięki swojej wytrwałości i wierze w siebie. Dziękujemy organizatorom za ciekawe zajęcia.aut


..: do góry :
    W dniu dzisiejszym (09.05.2017r.) przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Europy. Wspólnie ze starszymi koleżankami pod czujnym okiem pani Tatiany Uwarkin powstały piękne i ciekawe prace - moje wymarzone miasto. Pomysłów było mnóstwo, mimo wielu barier np. komunikacyjnych, dzieci "dogadywały" się wspaniale. Dziękujemy pięknie za możliwość spotkania się i wspólnego przygotowania ciekawych prac. Dla naszych dzieci to świetna okazji do integracji z dzieci z innych szkół a dla nas opiekunów okazja do zaobserwowania tego procesu.
......................................................
opr. Agnieszka Napierała  aut aut aut


..: do góry :
    Dnia 8 maja 2017 r. uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego wraz z wychowawcami udali się na Plac Bohaterów uczcić 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej. W tym roku na placu Bohaterów gościli po raz pierwszy żołnierze amerykańscy z USA. Uczniowie mogli zobaczyć opancerzonego hummera oraz jeden z pojazdów pomocy technicznej. Razem z nimi pojawili się także polscy mundurowi z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowej w Międzyrzeczu, którzy wystawili słynnego Rosomaka. Można było zwiedzić wnętrza pojazdów, porozmawiać z żołnierzami i zrobić sobie mnóstwo pamiątkowych fotek.
opr Magdalena Karczewska  aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
"JAK SKRZYPCE W KONTRABAS SIĘ ZAMIENIŁY"
    Najmłodsze dzieci i trochę starsze z naszego ośrodka przeżyły kolejną ciekawą muzyczną przygodę. Dzięki muzykom mogliśmy poznać wyjątkową rodzinkę Państwa Smyczkowskich. Dzieci poznały podobieństwa i różnice w skrzypcach, wiolonczeli i kontrabasie. Wspaniale bawiliśmy się podczas koncertu ;-)
......................................................
opr Agnieszka Napierała  aut aut aut aut


..: do góry :
3 Maja - kolejna rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
    W piątek 28 kwietnia odbył się w Ośrodku apel poświęcony wydarzeniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzone były podczas rozbiorów, pomimo sprzeciwu zaborców i w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywrócono 6 kwietnia 1990 roku.
Uczniowie Ośrodka upamiętnili ten doniosły fakt w historii Polski przygotowując pod opieką nauczycieli część artystyczną. Podczas apelu przypomniano obecnym o tak bardzo ważnych wydarzeniach związanych z naszą Ojczyzną i uświadomiono wszystkim, że należy pielęgnować patriotyzm każdego dnia.
Organizatorzy.  aut aut


..: do góry :
"WILI WIANKI I ....DOBRZE SIĘ BAWILI"
    W ostatni dzień przed Świętami Wielkanocnymi, rodzice naszych najmłodszych - dzieci z oddziałów przedszkolnych spotkali się na warsztatach. Twórcze i kreatywne pomysły zaowocowały wspaniałymi wielkanocnymi ozdobami. Wszystkim rodzicom za wspólną pracę, czas oraz "pełną skarbonkę", serdecznie dziękujemy.
......................................................
opr Agnieszka Napierała aut aut aut aut


..: do góry :
,,Podejmij dobrą decyzję...”
    W kwietniu 2017r. w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Słubicach miało miejsce niecodzienne spotkanie przedstawicieli instytucji oświatowych z powiatu i gminy Słubice. Dokładniej rzecz ujmując zaprosiliśmy wszystkich Dyrektorów Przedszkoli, by wspólnie poszukiwać nowych rozwiązań dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Poruszono istotne zagadnienia dotyczące opieki, wychowania i działań dydaktycznych wobec dzieci z niepełnosprawnościami różnego typu np.: niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną oraz autyzmem. Wszyscy uczestnicy mieli okazję przekonać się jak szeroka jest oferta zajęć terapeutycznych dla naszych podopiecznych, sprawdzić jakie mamy dostosowania do pracy z dzieckiem.
    Zdaniem Jolanty Skręty (Dyrektor ZAO Słubice),,należy zadbać o dostarczenie rodzicom wiedzy na temat pracy ośrodka, to zapewne pomoże im dokonać wyboru w chwili, gdy staną przed decyzją, w jaki sposób kształcić dziecko z niepełnosprawnością”. Zaznaczyła również jak ważne są oddziały przedszkolne utworzone w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Słubicach, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi i autyzmem spędzają czas efektywnie.
    Przypomniano również ,że Ośrodek Szkolno- Wychowawczy jest otwarty na współpracę z rodzicami, w każdej chwili można się z nami skontaktować lub odwiedzić nas osobiście, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania nurtujące rodziców- mówiła Wanda Suchacka ( Dyrektor OSW w Słubicach). Głos zabrała również nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Agnieszka Knebel, która zaznaczyła „jak istotne jest, by dziecko już w pierwszych latach swojego rozwoju trafiło pod profesjonalną opiekę, by uchronić je przed porażkami edukacyjnymi od najmłodszych lat”.
    Poruszono istotny wątek jakim jest rola nauczyciela we współczesnych czasach, jaka odpowiedzialność spoczywa również na kadrze pedagogicznej.
Istotę poruszanych zagadnień dostrzegła również Pani Jadwiga Grabowska (Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr1 ,,Jarzębinka”), która twierdziła ,,że istotne jest, by rodzic miał odpowiedni czas na podjęcie decyzji w sprawie swojego dziecka, by posiadał niezbędne informacje, aby mógł podjąć właściwą decyzję”
    Podczas rozmów poruszono bardzo ważny aspekt psychologiczny współczesnej rodziny, w której rodzice dowiadują się, że dziecko wymaga odpowiedniego podejścia, dostosowania form pracy, które wynika z jego dysfunkcji. Pani Kamila Łopusiewcz (Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr.3 ,,Miś Uszatek”) stwierdziła: ,, można zauważyć, że wciąż w społeczeństwie mamy do czynienia z myśleniem stereotypowym wobec szkolnictwa specjalnego, oczywiście nie można tego uogólniać, ale są sytuacje, gdy przyznanie w środowisku (przed sąsiadami czy dalszą rodziną), że w rodzinie jest dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest wstydem”.
    Pedagog specjalny pani Jolanta Czerneńko podpowiada jak uchronić się od tak błędnego myślenia, które działa na szkodę dziecka- ,,Rozumiem wątpliwości rodziców, dlatego też istnieje możliwość spotkania się z innym rodzicami, którzy już przeszli ten etap i chętnie udzielą wsparcia i praktycznych wskazówek na terenie naszego ośrodka”. Każdego dnia obserwujemy postępy dzieci, widzimy ,,małe sukcesy, często te dzieci w dużych grupach w szkole masowej nie mają szans na odniesienie swojego sukcesu, niestety zbyt często doznają porażek ”zauważa pani Elżbieta Jakubowicz nauczycielka dzieci autystycznych.
    Pedagodzy wiedzą, że długotrwałe ponoszenie porażek przez ucznia powoduje piętrzenie się kolejnych kłopotów. Pani Agnieszka Krawczyk (Socjoterapeuta w SOSW) na co dzień pracuje z młodzieżą z zaniżoną samooceną z powodu wcześniejszych doświadczeń szkolnych- ,, Sądzę, a nawet jestem pewna, że dobra decyzja rodzica jest w stanie uchronić dziecko przed zagrożeniem niedostosowania społecznego,”
    Debata pozwoliła wzmocnić naszą współpracę, wyznaczyć nowe kierunki rozwoju szkolnictwa specjalnego. Wspólnie zadbamy, aby rodzice z naszego powiatu otrzymywali informacje rzetelne, takie które pomogą w podjęciu ,,życiowej decyzji” , która pozwoli na sukces dziecka.

Opr. A.Krawczykaut


..: do góry :
TURNIEJ W BRENBALL
Zajęliśmy VIII miejsce.aut


..: do góry :
KIERMASZ WIELKANOCNY
Tradycyjnie przy okazji świąt uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy wraz z wychowawczyniami: p. Joanną Heppner i p. Beatą Sznajder wykonali i przygotowali wiosenne i świąteczne dekoracje, które sprzedawali na szkolnym kiermaszu. Słodkie pyszności jak co roku, przygotowały wychowawczynie przedszkolaków p. Elżbieta Jakubowicz i p. Agnieszka Napierała.
Opr. J. Heppner.aut aut


..: do góry :
SPOTKANIE WIELKANOCNE
W Wielką Środę tuż przed Świętami społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej aby wysłuchać kilkuminutowego przesłania świątecznego i przyjąć życzenia. Niespodziankę dla przybyłych przygotowali uczniowie zawodówki z panią Basińską. Wszyscy zostali obdarowani świątecznymi babeczkami. Nie lada zabawę mieli uczniowie tuż po godzinie ósmej, bowiem szukali poukrywanych w salach lekcyjnych czekoladowych pisanek.aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
"ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z AUTYSTĄ - UŚMIECHNIĘTYM OPTYMISTĄ"
W tygodniu przed Światowym Dniem Świadomości Autyzmu w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyła się akcja pt." ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z AUTYSTĄ - UŚMIECHNIĘTYM OPTYMISTĄ".
We wszystkich klasach, wychowawcy przeprowadzili rozmowy z uczniami dotyczące funkcjonowania osób dotkniętych zaburzeniem rozwojowych ze spektrum autyzmu.
Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali prace plastyczne pt. "Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela".
Podsumowaniem był "Niebieski marsz" dookoła szkoły, podczas którego zostały w niebo wypuszczone niebieskie balony.

"Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata: jest po prostu inne i zasługuje ma nasze zrozumienie."
...........................................................
opr: Agnieszka Napierałaaut aut aut aut aut


..: do góry :
"Suzafon i Muzolek"
W kończącym się tygodniu, kolejny raz odwiedzili nas muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego z tajemniczą muzyczną opowieścią "Suzafon i Muzolek".
Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o instrumentach dętych.
Niektóre z nich były takie ciężkie jak nasze najmłodsze dzieci z przedszkola ;-)
Z wielką ciekawością czekamy na majowy koncert.
.......................................................
opr. Agnieszka Napierałaaut aut aut aut


..: do góry :
"Zima została pożegnana na dobre"
W dniu 28 marca 2017 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Magia bezpiecznej i urokliwej zimy". Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni plastycznej, wiara we własne możliwości oraz integracja środowiska szkolnego i przedszkolnego z powiatu słubickiego.
Na konkurs wpłynęło 168 prac z 16 placówek, wykonanych dowolną techniką płaską. Niezależna komisja konkursowa w składzie:
Anna Panek-Kusz
Izabela Van de Pol
Tomasz Fedyszyn
dokonała wyboru najładniejszych prac, spośród których wyłoniła 19 laureatów w czterech kategoriach wiekowych.
Honorowymi gośćmi byli zwycięzcy konkursu wraz ze swoimi opiekunami a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Słubicach - Pani Amelia Szołtun oraz Pani Grażyna Bajon.
Wręczone nagrody zostały ufundowane przez organizatora konkursu, Straż Miejską oraz prywatnych sponsorów za co serdecznie dziękujemy.
Alicja Lange- Lelokas
Beata Cichecka-Nowak
Katarzyna Koniecznaaut aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
KILKA SŁÓW O ŚWIATOWYM DNIU ZESPOŁU DOWNA
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny to także święto wszystkich osób , które mają Zespół Downa. Tego dnia wszyscy pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach wraz ze swoimi uczniami, rodzinami , rodzicami uczniów oraz wszystkimi chętnymi osobami , które tego dnia chciały przyłączyć się do świętowania założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary. Owe skarpetki to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa związku z mutacją 21 chromosomu, która dotyka tych ludzi. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom , które włączyły się do mojej akcji za ich przepiękne kolorowe skarpetki , to dla nas tak mało a dla osób z Zespołem Downa to , aż tak wiele !!!
Poniżej krótka fotorelacja. Zapraszam na facebook Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach – tam znajdziecie Państwo resztę zdjęć kolorowych skarpetek i nie tylko.
Dziękuję
Ewelina Włodarczykaut aut


..: do góry :
WSPÓŁPRACA Z PRZEDSZKOLEM PINOKIO
Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach, pod kierunkiem Pań Beaty Sznajder i Joanny Heppner , wykonali pomoce dydaktyczne dla grupy Żabki z przedszkola Pinokio. W czasie wizyty w przedszkolu uczniowie przekazali własnoręcznie wykonane literki do nauki czytania i pisania.  
Beata Sznajderaut aut


..: do góry :
Pomoc na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego Św. Wincentego a" Paulo
Każdego roku od kliku lat przedszkolaki słubickich przedszkoli w bardzo "nietypowy" sposób witają pierwszy dzień wiosny. Włączają się aktywnie w pomoc na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego Św. Wincentego a" Paulo. Tego dnia, pierwszy raz przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach wyszli na ulice miasta z pięknymi kwiatami. Mali wolontariusze rozdawali słubiczanom kwiatki w zamian za dobrowolne datki. Odwiedziliśmy Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i wiele sklepów i zakładów. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu podopiecznych Hospicjum Domowego z serca dziękujemy.
Agnieszka Napierałaaut aut


..: do góry :
Rozwiązanie konkursu plastycznego "Magia bezpiecznej urokliwej zimy"
Dnia 14 marca 2017r. komisja w składzie:
1. Izabela Van de Pol
2. Anna Panek-Kusz
3. Tomasz Fedyszyn
dokonała wybory następujących prac:

Kategoria I: przedszkola i I-III ZET:
I miejsce Anna Furtak - Ośno Lubuskie
II miejsce Lenka Kowalska - PS nr 2 Pinokio w Słubicach
III miejsce Adam Radkiewicz - Świecko
wyróżnienia: Kacper Rybicki - SOSW Słubice
Milena Falińska - Ośno Lubuskie
Anna Baranowska - Ośno Lubuskie
Julia Szabat - PS nr 1 Jarzębinka w Słubicach
Hania Zaremba - PS nr 2 Pinokio w Słubicach

Kategoria II szkoła podstawowa - klasy I-III
I miejsce Iga Sobasik - SP 1 Słubice
II miejsce Weronika Dębska - SP Białków
III miejsce Anna Grudzień - Szkoła Muzyczna Słubice
wyróżnienia: Julia Umecka - SP Górzyca
Oliwia Garczyńska - SP Żabice

Kategoria III szkoła podstawowa - klasy IV-VI i gimnazjum ZET
I miejsce - exaequo - Konrad Kowalczyk - Sulęcin i Krzysztof Wołyniec - Sulęcin
II miejsce Stanisław Świątek - SP3 Słubice
III miejsce Robert Matkowski - SP1 Słubice

Kategoria IV - gimnazja
I miejsce Dominik Cichowicz - SOSW Słubice
II miejsce Mateusz Lubelski - gimnazjum Rzepin

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
O wystawie i nagrodach poinformujemy telefonicznie i listownie.aut


..: do góry :
21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA


aut


..: do góry :
PROJEKT EDUKACYJNY
    8 marca 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zakończył się projekt edukacyjny pt. Z lekturą na scenie - inscenizacja "Dziadów cz. II" A. Mickiewicza. Uczniowie gimnazjum wystąpili na scenie prezentując pozostałym uczniom ośrodka przedstawienie wyreżyserowane na podstawie ww. lektury szkolnej. Dla wielu z nich sporym wyzwaniem było nauczenie się na pamięć swoich ról oraz wystąpienie przed publicznością. Wszyscy jednak stanęli na wysokości zadania i spisali się wspaniale. Końcowy efekt oraz niesamowity nastrój przedstawienia dopełniły kostiumy, oświetlenie oraz inne elementy scenografii.
Wszystkim przyjaciołom, życzliwym osobom, które pomogły w jej przygotowaniu serdecznie dziękują organizatorki projektu - Magdalena Karczewska i Jolanta Czerneńko.


aut aut aut


..: do góry :
Kolejne spotkanie muzyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
    W ubiegłym tygodniu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Wilk i koźlęta". 
Za sprawą instrumentów muzycznych i opowiadania pana Jurka, dzieci poznały treść bajki braci Grimm.  Oprócz "uczty" muzycznej dzieci z tego spotkania wyszły wzbogacone o mądrość życiową - trzeba zawsze słuchać rodziców i nie wolno otwierać obcym drzwi.
...............................................
opr. Agnieszka Napierała

aut aut aut


..: do góry :
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
PT. „MAGIA BEZPIECZNEJ, UROKLIWEJ ZIMY”

ORGANIZATOR: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach

CELE KONKURSU:
- pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci
- przegląd różnorodnych technik plastycznych
- wdrażanie do bezpiecznego spędzania czasu wolnego
- zachęcanie do obserwacji przyrody i okolicy zimą
- promowanie twórczości dziecięcej


ZASADY UCZESTNICTWA:
1. Dowolna interpretacja tematu.
2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
3. Każdy z autorów prac może składać 1 pracę podpisaną na odwrocie (imię, nazwisko, klasa, placówka, opiekun)
4. Do konkursu dopuszcza się wszelkie formy plastyczne płaskie
5. Format pracy A4/A3.
6. Termin nadsyłania prac do 3.03.2017r. na adres SOSW, ul. Niepodległości 23, 69-100 Słubice.


Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora. Prace będą oceniane w IV kategoriach wiekowych:
I. Przedszkola i I-III ZET
II. Klasy I-III
III. Klasy IV-VI i GIM ZET
IV. Gimnazjum

KRYTERIA OCENY:
- indywidualne potraktowanie tematu
- poziom artystyczny i estetyka
- zgodność z tematem
- samodzielność wykonanej pracy

NAGRODY
- organizatorzy konkursu przewidują nagrody rzeczowe i dyplomy dla autorów nagrodzonych prac
- o przyznanych nagrodach organizator powiadomi placówkę
- wszyscy laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród po 10.03.2017r.

Dodatkowych informacji udzielą:
Beata Cichecka-Nowak – tel. 603-030-560
Alicja Lange-Lelokas – tel. 516-164-804
Katarzyna Konieczna – tel. 501-511-735

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!..: do góry :
ZEBRANIE Z RODZICAMI
    W dniu 26 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszym ośrodku panie: dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie ze Słubic, dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żabicach, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie. Wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor Agnieszka Krawczyk.

aut aut aut aut


..: do góry :
CO SŁYCHAĆ U NASZYCH PSZCZÓŁEK?
    FOTOGALERIA:

aut aut aut


..: do góry :
URODZINY WYCHOWANKÓW INTERNATU: PAULINKI I ANDRZEJKA
    FOTOGALERIA:

aut aut aut aut aut aut aut aut aut


..: do góry :
CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ.
    Powiat Słubicki włączył się w kampanię społeczną "Czad i ogień. Obudź czujność.. Celem której jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożeń związanych z tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwa pożarowego w budynkach mieszkalnych. W Ośrodku odbyły się pogadanki na wyżej wymienione zagrożenia z uczniami na bazie przekazanych przez Starostwo materiałów, ponadto rozwieszono plakaty na korytarzach wewnątrz budynku, aby informacja mogła wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu.

aut


..: do góry :
Wigilia w Szkole Przysposabiającej do Pracy
    W dniu 22. 12. 2016 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy – podopieczni pani Joanny Heppner i pani Beaty Sznajder przygotowali spotkanie wigilijne, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw, dzielenia się opłatkiem i życzeń oraz wspólnego kolędowania. Dzień wcześniej podczas zajęć z gospodarstwa domowego uczniowie przygotowali: rybę po grecku, kluski z makiem, sałatkę jarzynową, barszcz czerwony, a pysznymi pierogami obdarowała nas mama jednego z uczniów. Uczniowie upiekli też makowca na kruchym cieście. Stół został ubrany w wyprasowany biały obrus i udekorowany stroikami również własnoręcznie wykonanymi przez uczniów w ramach zajęć z dekoratorstwa i pamiątkarstwa, które są elementem przysposobienia do pracy. Do przygotowania naszej Wigilii przyłączyli się rodzice uczniów, którzy wsparli tę inicjatywę poprzez dostarczenie produktów spożywczych do przygotowania potraw, za co naszym rodzicom serdecznie dziękujemy. Spotkanie wigilijne upłynęło w świątecznej i miłej atmosferze.
Joanna Heppner

aut aut aut


..: do góry :
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
    W dniach 12. 12. 2016 r. – 16. 12. 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Słubicach odbył się tradycyjny Kiermasz Świąteczny, na którym uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i inne odwiedzające nasz Ośrodek osoby mogły zakupić świąteczne dekoracje oraz słodkości. Kiermasz przygotowali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Joanną Heppner i panią Beatą Sznajder, którzy wspólnie wytwarzali ozdoby świąteczne w ramach zajęć z przysposobienia do pracy. Pyszne ciasta i pierniki upiekły wychowawczynie naszych przedszkolaków, pani Elżbieta Jakubowicz oraz pani Agnieszka Napierała, która wiele lat temu zainicjowała tę świąteczną tradycję w naszej szkole. Pieniądze zebrane w ramach kiermaszu zostaną przeznaczone na szkolne potrzeby naszych przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję.
Joanna Heppner

aut aut aut aut aut


..: do góry :
SZKOLNY KONKURS „ Karmnik dla ptaków”
Cele konkursu:
• kształcenie postaw proekologicznych;
• uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą;
• rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych;
• ORGANIZATOR: Ewelina Marciniak

Zasady konkursu:
1. Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym, grup wychowawczych.
2. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace zespołowe wykonane dowolną techniką przestrzenną, z wykorzystaniem materiałów naturalnych i surowców wtórnych.
3. Praca konkursowa może być wykonana wspólnie z rodzicami lub opiekunami.
4. Technika i wykonanie pracy dowolna – liczy się pomysłowość zaznaczam jednak, iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem, powinien umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego oraz powinien być łatwy do utrzymania w czystości.
5. Do zgłoszonej pracy należy dołączyć następujące informacje: - imię i nazwisko autorów
- oddział, klasa, grupa wychowawcza
- opiekun
6. Prace wraz z wymaganymi informacjami należy dostarczyć do Sali nr 6 ( II Piętro)
7. Ostateczny termin zgłaszania prac mija 27 stycznia 2016r.
8. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronach: www.sosw-slubice.pl, https://facebook.com/soswslubice/
9. Informacje dodatkowe: Prace nie podlegają zwrotowi, zostaną przekazane do Nadleśnictwa w Ośnie Lubuskim...: do góry :
PODZIĘKOWANIE ZA ROWERY
    Grudzień to czas podsumowań, podziękowań i życzeń. W związku z tym serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom , którzy zaangażowali się w nasze przedsięwzięcie związane z pozyskaniem ROWERÓW dla wychowanków internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach. Dziękujemy wszystkim z osobna za hojność, bo to Państwo przczyniacie się do tego, że już wiosną zrealizujemy wiele działań sportowych i edukacyjnych wraz z dziećmi.
Każdy, kto nas obdarzył swoim zaufaniem, może czuć się pewnym, że nie zawiedziemy.
Życzymy wszystkim, którzy nas zawsze wspierają Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Beata Cichecka - Nowak i Alicja Lange -Lelokas..: do góry :
MY TEŻ POMAGALIŚMY...
    Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który spędzamy w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole. Wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego też rozpoczęli przygotowania i wprawili się w świąteczny nastrój podczas pieczenia pierniczków i ciast, które przekazaliśmy na "Magiczną Gwiazdkę z Grupą Pomagamy". Wiele razy otrzymywaliśmy wsparcie i pomoc od bezinteresownych ludzi - tym razem i my postanowiliśmy pomóc.
ALicja Lange-Lelokas..: do góry :
OTRZYMALIŚMY STYPENDIA I NAGRODY STAROSTY
    W dniu dzisiejszym uczniowie nasze szkoły odebrali stypendia I nagrody Starosty za osiągnięte wyniki w nauce oraz sukcesy artystyczne, sportowe I z wiedzy osiągnięte na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim I międzynarodowym. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Żyszkiewicz.

aut


..: do góry :
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KLUBIE "WITKACY"
    12. 12. 2016 r w klubie "Witkacy" odbyło się mikołajkowo - świąteczne spotkanie integracyjne dla osób niepełnosprawnych z powiatu zorganizowane przez PCPR w Słubicach, na które udali się wychowankowie internatu pod opieką p. Katarzyny Koniecznej i Beaty Cicheckiej - Nowak. Wszystkich zebranych przywitali starosta M. Jabłonski, członek zarządu powiatu A. Szołtun oraz dyrektor PCPR A. Gołębiowska. Poczęstunek, świąteczne zabawy integracyjne, gry i konkursy przy muzyce sprawiły wszystkim wiele radości. Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Żabic uczyli wyplatać serca a my z wychowankami pomagaliśmy wykonać świąteczne kartki.

aut aut


..: do góry :
KONKURS PLASTYCZNY O STANIE WOJENNYM ROZSTRZYGNIĘTY
    Konkurs plastyczny o stanie wojennym rozstrzygnięty. Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach ogłosił wyniki konkursu plastycznego i wiedzy o tematyce "Stan wojenny w Polsce - smutna historia mojej ojczyzny". Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w Urzędzie Miejskim dnia 09.12.2016 r. Wśród laureatów byli uczniowie SOSW ze Słubic. Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Krystian Małyszek, a wyróżniony został Jakub Szczerbin. Trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Aleksandra Pulikowska. Serdecznie gratulujemy.
Opiekunem była pani Beata Cichecka - Nowak.

aut aut


..: do góry :
PODZIĘKOWANIE
    Bardzo serdecznie dziękujemy za piękną sesje fotograficzną, która była prezentem mikołajkowym od p. Joanny Liczyckiej.
PRZEDSZKOLAKI, RODZICE I PANIE WYCHOWAWCZYNIE

aut


..: do góry :
PODZIĘKOWANIE
    Serdeczne podziękowania dla Pani Magdaleny Ciszek-Kozłowskiej, Prezes Zarządu PROMET CARGO Sp. z o.o. w Kunowicach za sprezentowanie świetnej maszyny sprzątającej! Jak widać dzieci cieszą się razem z dorosłymi, którym przyniesie ona wielkie ułatwienie w pracy. DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!!

aut


..: do góry :
PODZIĘKOWANIE
    Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego pragną serdecznie podziękować klientom i zespołowi Restauracji "Portofino" w Słubicach, a szczególnie pani Anecie, za pomoc pieniężną, którą przekazano 03.12.2016 r. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych dla dzieci z niepełnosprawnościami głębszymi w Zespole Edukacyjno - Terapeutycznym, dla dzieci autystycznych z oddziału przedszkolnego oraz pomocy do prowadzenia terapii integracji sensorycznej i terapii ręki. Bardzo doceniamy Państwa zaangażowanie i dziękujemy z całego serca!
Opr.M.Kałkowska..: do góry :
"Program Profilaktyki Wad Funkcji Ręki Sprawne ręce to móc więcej!"
    Od grudnia 2016 r., za zgodą Kuratora Oświaty w SOSW w Słubicach, przy wsparciu finansowym Powiatu Słubickiego realizowana jest sześciomiesięczna innowacja o charakterze programowo - metodycznym p.t. "Program Profilaktyki Wad Funkcji Ręki Sprawne ręce to móc więcej!" autorstwa Pani Magdaleny Kałkowskiej. Innowacja jest wdrażana w zakresie lekcji plastyki, z wprowadzonymi metodami pracy z terapii ręki i elementami terapii integracji sensorycznej, będzie realizowana co tydzień w formie zabaw muzyczno – ruchowych, ruchowych, aktywności plastyczno – technicznych . Adresowana jest do niepełnosprawnych uczniów Zespołu Edukacyjno – Terapeutycznego klas I - III Szkoły Podstawowej w SOSW w Słubicach.

Dzięki starannie dobranym ćwiczeniom, zabawom i aktywnościom dzieci poprawią swoje funkcje grafomotoryczne, szczególnie w zakresie:
- wiedzy i umiejętności utrzymywania prawidłowej postawy ciała
- sprawności ruchowej całej kończyny górnej,
- sprawności manipulacyjnej dłoni,
- umiejętności chwytu,
- koordynacji pomiędzy dłońmi, w efekcie daje nam to dużą niezależność w czynnościach codziennej samoobsługi;
- funkcji odczuwania powierzchniowego i głębokiego w obrębie rąk.

Innymi, pozytywnymi zmianami będą także: integracja zespołu klasowego, wspólne cieszenie się z efektów pracy, odnoszonych sukcesów, ale i dostrzeżenie przez rodziców możliwości ich dzieci, cieszenia się razem z nimi ich umiejętnościami.
W realizacji innowacji autorkę wspierają panie: Agnieszka Niewińska-Lew i Beata Sznajder.
Poniżej relacja fotograficzna z pierwszych zajęć.

M.Kałkowskaaut aut aut
aut

..: do góry :
SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI "GALOP 44"
    Spotkanie uczniów gimnazjum z naszego ośrodka z Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki "Galop '44".Spotkanie miało miejsce 5 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Słubicach. Do biblioteki wraz z uczniami udały się panie: Maria Wałach i Magdalena Karczewska w ramach realizowanego w naszym ośrodku Programu Rozwoju Czytelnictwa.aut aut aut
aut aut aut

..: do góry :
MIKOŁAJKI
    5.12.2016 w internacie odbyły się Mikołajki. Wychowankowie długo wyczekiwali na ten dzień. Chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez wychowawców. Pierwszym zadaniem było narysowanie Świętego Mikołaja, następnie zgaduj zgadula – odgadywanie wylosowanych przedmiotów z zasłoniętymi oczami oraz jazda na nartach po śnieżki. Zabawie towarzyszyły świąteczne piosenki. Na końcu każdy dostał upragniony prezent.aut aut aut


..: do góry :
WARSZTATY W GALERII OKNO
    6 grudnia w Galerii OKNO wychowankowie internatu brali udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych - temat: Kartki Świąteczne. Wszystkie dzieci chętnie wykonały przepiękne kartki. Dziękujemy Pani Annie Kusz za zaproszenie. Dzieci były pod opieką p. Beaty Cicheckiej - Nowak i p. Magdaleny Rycerz.aut aut aut
aut aut

..: do góry :
ANDRZEJKI W INTERNACIE
    30.11.2016r.w internacie OSW odbyły się Andrzejki. Przebiegały w atmosferze wróżb i zabaw przygotowanych przez wychowawczynie.Uczniowie mogli wyczytać z kart swoją przyszłość,jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki będą wykonywać zawód i wiele innych ciekawych wróżb. Wróżka Benita wprowadziła zebranych w tematykę obchodów Andrzejek,wróżka Beata niosła same dobre wieści i przepowiednie,a wróżka Ewelina czuwała nad sprawnym przebiegiem zabaw. Zabawom towarzyszyła muzyka i dobry humor wychowanków. Spotkanie andrzejkowe przyniosło wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Na zakończenie spotkania Wróżki życzyły wszystkim spełnienia marzeń.
Opr.Beata Cichecka- Nowak, Ewelina Marciniak, Benita Dymelaut aut aut aut


..: do góry :
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
    W dniu 28.11.2016r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla wszystkich uczniów Ośrodka. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej wśród młodzieży. Uczestnicy startowali w II kategoriach wiekowych:
Kategoria I - Szkoła Podstawowa
Kategoria II - Gimnazjum i Szkoła Zawodowa.
W rywalizacji wzięło udział ogółem 8 uczestników. Szkołę Podstawową reprezentowali: Konrad Kocierzyński i Fabian Królak , Gimnazjum reprezentowali: Patrycja Duka, Renata Kulak, Dariusz Szygenda, Kamila Hruszczowiec, Maciej Nowosielski, a reprezentantem Szkoły Przysposabiającej do Pracy był Jan Szafrański.
A oto szczegółowe wyniki:
Kategoria I: Szkoła Podstawowa:
1. miejsce - ex aequo: Kocierzyński Konrad i Królak Fabian
Kategoria II Gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna
1. miejsce – ex aequo: Duka Patrycja i Hruszczowiec Kamila
2. miejsce – Szafrański Jan
3. miejsce – Kulak Renata
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkim upominkiem.
Organizatorami konkursu były panie: Alicja Lange-Lelokas i Katarzyna Konieczna
Opr. Alicja Lange-Lelokasaut aut


..: do góry :
WYRÓŻNIENIA W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
    24 listopada 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach specjalnie powołane jury ogłosiło wyniki powiatowego konkursu plastycznego "Krecik moim przyjacielem".
W konkursie tym brali udział także uczniowie naszej szkoły. Na konkurs wpłynęły 182 prace. Jury, po obejrzeniu wszystkich prac, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie, postanowiło przyznać nagrody oraz wyróżnienia a wśród nich 2 wyróżnienia zdobyli nasi uczniowie:
Krystian Kuśtrung i Sebastian Sułek. Uczniów przygotowały p. Martyna Mostowska i p. Magdalena Rycerz.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !

..: do góry :
WYCHOWANKOWIE INTERNATU Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
    Wychowankowie internatu wraz z p. Magdaleną Rycerz i p. Piotrem Jaremko odwiedzili Bibliotekę Miejską w Słubicach. Podczas wizyty dowiedzieli się ciekawych historii na temat Krecika, obejrzeli film, prezentację, wystawę, wykonali medal i na końcu tańczyli z Krecikiem. Było bardzo miło i wesoło. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za ciepłe przyjęcie.

powiększenie
powiększenie


powiększenie
powiększenie


..: do góry :
TARGI PRACY
    17.listopada 2016r. uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w targach pracy,które odbyły się w Collegium Polonicum. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, szkoleniową a także prezentacją pracodawców i ich ofert dostępnych miejsc pracy.

powiększenie
powiększenie

powiększenie


..: do góry :

Otrzymaliśmy podziękowanie od Stowarzyszenia Kombatantow ze Słubic za zorganizowanie apelu z okazji 11 listopada.
powiększenie


..: do góry :

„SZTAFETA POKOLEŃ”
    W dniu 9 listopada 2016 odbyło się spotkanie z uczniami słubickich szkół ponadgimnazjalnych pt.: „SZTAFETA POKOLEŃ” zorganizowane przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Słubicach w związku ze społeczną akcją budowy nowego pomnika na Placu Sybiraków. Inicjatorem akcji jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości. Głównym celem spotkania było rozwijanie zainteresowań historycznych i postaw patriotycznych wśród młodzieży, propagowanie kultywowania tradycji narodowych i motywowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz lokalnej społeczności.
    W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Rolniczych, Zespołu Szkół Licealnych oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: pan Tomasz Ciszewicz - Burmistrz Słubic, pani Amelia Szołtun - radna powiatu słubickiego, przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika: pan Józef Stupienko, pani Lucyna Żukowska i pani Jadwiga Biskupska. Obecny był też ksiądz Tomasz Partyka - proboszcz parafii Najświętszej Marii Panny i ksiądz Jerzy Frejnik z parafii Ducha Świętego w Słubicach.
    Prowadząca spotkanie p. Joanna Heppner przedstawiła prezentację multimedialną i opowiedziała zebranym historię jednej rodziny. Członkowie tej rodziny walczyli o niepodległość Polski od roku 1918 do czasów podziemia antykomunistycznego w latach siedemdziesiątych. Przygotowana została wystawa książek o tematyce historycznej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz wystawa pamiątek rodzinnych związanych z walkami niepodległościowymi. Głos zabrał również przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika pan Józef Stupienko, który omówił formę i symbolikę nowego pomnika.
    Spotkanie przygotowały p. Joanna Heppner i p. Magdalena Karczewska wraz z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy, Gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w SOSW w Słubicach przy wsparciu dyrektora Ośrodka pani Wandy Suchackiej oraz dzięki pomocy pani Marii Skalniak - dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno – Rolniczych w Słubicach, która udostępniła organizatorom miejsce na terenie ZSER.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w spotkaniu oraz wszystkim osobom, które pomogły w jego przygotowaniu.
opr. Joanna Heppner

powiększenie
powiększenie


powiększenie
powiększenie


..: do góry :
BLIŻEJ SZTUKI
    Wychowankowie internatu OSW mieli okazję zobaczyć i poznać historię powstawania dzieł sztuki artystów z różny krajów. Tegoroczny Festiwal Sztuki Nowoczesnej Labirynt oferował wiele ciekawych propozycji . Skorzystaliśmy z wystawy obrazów, fotografii, grafiki komputerowej i akwareli w SMOKu . Dzięki ciekawym opowieściom Pani Anny Panek-Kusz, młodzież z zainteresowaniem oglądała prezentowane dzieła.
opr.Beata Cichecka -Nowak

powiększenie
powiększenie


..: do góry :
KONKURS ROZSTZYGNIĘTY!
    8 listopada 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szkolnego pt. „Barwy jesieni”. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych.
Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Mariola Pieprz (I SPP)
II miejsce Ewa Michalak (I ZSZ)
III miejsce Karolina Górczyńska (III ZSZ)

I miejsce Wiktoria Sułek (III SP)
II miejsce Jakub Szczerbin (II G ZET)
III miejsce Patryk Duda (II G ZET)


Jury w składzie: Alicja Lange-Lelokas i Magdalena Rycerz wzięło pod uwagę sposób wykonania, estetykę i samodzielność.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Organizatorzy: Beata Cichecka Nowak i Katarzyna Konieczna.
Nagrody ufundowali prywatni sponsorzy.
opr.Beata Cichecka -Nowak

powiększenie
powiększenie


powiększenie
powiększenie


..: do góry :
WYJŚCIE NA CMENTARZ
    Tuż po Święcie Zmarłych wszystkie grupy wychowawcze z internatu wraz z wychowawcami wybrały się na spacer, na cmentarz. Była to doskonała okazja do wspomnień o tych ludziach, którzy od nas odeszli oraz odwiedzenia grobów kolegów ze szkoły. Pogoda i czas sprzyjały zadumie i refleksji. Wspólnie rozmawialiśmy o szacunku dla zmarłych, odpowiednim zachowaniu się. Obeszlismy cmentarz dookoła oglądając groby świątecznie ustrojone kwiatami i zniczami, a tam gdzie zauważyliśmy zaniedbany staraliśmy się uporządkować i zapalić symboliczne światełko.
opr.Beata Cichecka -Nowak

powiększenie
powiększenie


..: do góry :
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
    W październiku bieżącego roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbył się konkurs z okazji 90. Urodzin Kubusia Puchatka.
Organizatorki konkursu Ewa Kazana i Bożena Różańska przygotowały dla uczestników zagadki i krzyżówki, szyfrowanki i malowanki. Dzieci w zależności od wieku otrzymały zestawy z zadaniami do rozwiązania.
W konkursie wzięło udział 37 uczniów i wychowanków ośrodka. Wśród uczestników, którzy prawidłowo wykonali zadanie rozlosowano nagrody w trzech grupach wiekowych ( najmłodsza: Oddziały Przedszkolne, 1A, średnia: Szkoła Podstawowa, Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne SP, starsza: ZET Gimnazjum i Szkoła Przyspasabiająca do Pracy ). Zestawy prac do nagród losował uczeń klasy 1A Konrad Kocierzyński. Nagrody ufundowały organizatorki konkursu, a wszyscy biorący udział otrzymali słodkie podziękowania.
opr. E. Kazana.
zdj. B. Rożańska.

aut aut


..: do góry :
Cała Polska uczy ratować - bijemy rekord Guinnessa.
    16 października 2013 obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach wzięli udział w ustanowieniu rekordu Giunnessa w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobie, u której nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia może uratować życie. Organizatorem tego wydarzenia była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  O godzinie 12.00 uczestnicy przystąpili do wykonywania masażu serca. Uczestnicy zmieniali się przy fantomach, a resuscytacja była prowadzona nieprzerwanie przez cały czas trwania akcji. Uczniowie wykonywali ćwiczenia przy trzech stanowiskach pod opieką nauczycieli:  Pani Agnieszki Araszewskiej, Pani Benity Dymel, oraz Pani Alicji Pietrzyk. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwali powołani świadkowie (Pani Beata Sznajder oraz Pani Justyna Kulczewska). Cały przebieg akcji kontrolowała Pani Katarzyna Konieczna, która pełniła rolę Stewarda.
    Szkolnym Koordynatorem akcji i jednocześnie instruktorem była Pani Alicja Lange-Lelokas.   

opr. Alicja Lange-Lelokas
zdjęcia: Katarzyna Konieczna, Alicja Lange-Lelokas

aut


..: do góry :
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
    Dnia 13.10.2016r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się na sali gimnastycznej uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęliśmy to wyjątkowe dla nas wydarzenie od krótkiego skeczu, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. Następnie zostały przeprowadzone wesołe zabawy sportowe z udziałem dzieci i nauczycieli. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, bawili się doskonale, rywalizowali fair-play, ale ostatecznym zwycięzcą okazali się przedstawiciele grona pedagogicznego. Pani Dyrektor pogratulowała zwycięstwa i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom ośrodka. Każdy otrzymał upominek w postaci laurki i uśmiechu od uczniów.
Dekoracja: portrety nauczycieli przygotowane przez uczniów.
Przygotowanie: Alicja Lange-Lelokas, Beata Cichecka-Nowak, Martyna Mostowska, Katarzyna Konieczna.powiększenie
powiększenie


..: do góry :
FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ
    Udało nam się zdobyć fotografie z VII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego szlaku, który odbył się 05.10.2016 r. w Żaganiu. Naszą szkołę reprezentowali harcerze i ich przyjaciele z klasy I-III ZET SP pod opieką p. Agnieszki Niewińskiej - Lew i p.Magdy Kałkowskiej. Festiwal rozpoczął się w tym roku koncertem Orkiestry Dętej z jednostki wojskowej w Żaganiu oraz zabawami i pląsami na świeżym powietrzu. Nasi reprezentanci zaśpiewali dwie piosenki: "Zuchowa wiara" i "Czary Mary". Świetnie wykonali swoje zadanie, w związku z czym otrzymali gromkie brawa, zaś największy dodatkowy aplauz otrzymał Igor Wasilewski, który pięknie zapowiedział grupę i zakończył występ czarującym podziękowaniem do mikrofonu. Zwieńczeniem festiwalu było zaśpiewanie przez wszystkich opiekunów grup piosenki o przyjaźni, wręczenie wszystkim podziękowań i nagród oraz integracja przy świetnej grochówce i słodkościach. Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie, świetne prowadzenie i organizację festiwalu.aut aut aut aut


..: do góry :
Dzień Chłopaka w szkole

    W piątek 30 września wszyscy chłopcy otrzymali miłą niespodziankę z Okazji Dnia Chłopaka. koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały dla nich małe upominki w postaci słodkich lizaków z dołączonymi życzeniami wszelkiej pomyślności. Dzień Chłopaka minął wszystkim w słodkiej atmosferze.
opr. Joanna Heppner. zdj. P. Jaremko.
powiększenie


..: do góry :
Dzień Chłopaka w internacie

    Dnia 28 września 2016r. w naszym internacie swoje święto obchodzili chłopcy. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem ,, Chłopak na wesoło”. Były konkurencje sportowe, plastyczne i taneczne. Największą radość sprawiło chłopcom przebranie się za dziewczynę oraz prezentacja w rytmie muzyki disco.Nie zabrakło chłopakom talentu modowego i świetnego poczucia humoru, którym zarażali wszystkich oglądających pokaz. A tak to wyglądało...
Beata Cichecka - Nowak

powiększenie powiększenie
powiększenie..: do góry :
Ognisko integracyjne w internacie

    Internat powitał Nowy Rok Szkolny 2016/2017 ogniskiem integracyjnym. Zabawy terenowe rozbudzily w wychowankach aktywność do działania a uwieńczeniem pracy było wspólne upieczenie kiełbasek i wypróbowanie kebaba, które były ufundowane przez zaprzyjaźnione małżeństwo Państwa O.i P.Sokolowskich ze Słubic -firma "Arkadasz" za co serdecznie dziękujemy. Z poczęstunku skorzystali także rodzice wychowanków oraz byli uczniowie, którzy nas w tym dniu odwiedzili.
Beata Cichecka - Nowak
powiększenie powiększenie..: do góry :
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

    Obecny rok szkolny rozpoczęliśmy pod hasłem wolontariatu. 1 września o godzinie 9-tej uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej. Na początku uroczystości został odśpiewany hymn państwowy. Następnie pani wicedyrektor Agnieszka Krawczyk powitała wszystkich zgromadzonych oraz przedstawiła wychowawców poszczególnych oddziałów szkolnych i przedszkolnych. Na zakończenie życzyła wszystkim owocnej pracy i symbolicznie dzwoniąc dzwonkiem otworzyła rok szkolny. Nowością tego roku szkolnego w ośrodku jest iż, utworzony został oddział pierwszej klasy dla dzieci z autyzmem.
    Po części oficjalnej, przedszkolaki i uczniowie spotkali się z wychowawcami w poszczególnych salach.
opr./zdj. P.Jaremko.Kliknij by zobaczyć film


..: do góry :