Oddziały przedszkolnePszczolki Biedronka MotylkiPSZCZÓŁKI - BIEDRONKI - MOTYLKIROK SZKOLNY 2016/2017:

Bal karnawałowy
    Dziś w naszym przedszkolu odbył się coroczny Bal Karnawałowy. Do naszego przedszkola zawitały przepiękne postacie z ulubionych bajek. Był to wspaniały dzień, pełny pozytywnych wrażeń oraz dobrej zabawy. Dziękujemy rodzicom za ciekawe pomysły na stroje dla swoich pociech oraz smaczny poczęstunek.
opr. Agnieszka Napierała

rower rower rower rowerHU-HU-HA NASZA ZIMA ZŁA- nie dla przedszkolaków
    Dzieci lubią zimę i zimowe zabawy na śniegu. W ostatnich dniach pani zima sypnęła śniegiem, z czego ucieszyły się przedszkolaki. Zabawom z sankami nie było końca;-)
opr. Agnieszka Napierała

rower rower rower rowerZIMĄ DOKARMIAMY PTAKI
    Grupa "Biedronki" i 'Motylki" nie zapomina zimą o tych, którym ciężko jest znaleźć pożywienie. Przedszkolaki wokoło szkoły z pomocą Pań powiesiły "smaczne" przysmaki dla ptaków. "Smacznego" ptaki i aby do wiosny.
opr. Agnieszka Napierała

rowerŚWIĄTECZNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
    Spotkanie przed świętami z rodzicami naszych przedszkolaków jest już naszą małą tradycją. W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I dla dzieci z autyzmem, wspólnie ze swoimi najbliższymi - Rodzicami, przygotowali piękna dekoracje świąteczne. W miłej atmosferze i słodkim poczęstunku powstały niezwykłe cuda.
opr. Agnieszka Napierała

rower rower    Warsztaty w Stowarzyszeniu poPROstu
Na początku grudnia przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły z warsztatach integracyjnych z okazji światowego tygodnia niepełnosprawności. Stowarzyszenie poPROstu zaprosiło najmłodszych na wspólną zabawę i przygotowanie ozdób świątecznych.
opr. Agnieszka Napierała

rower rower rower rower    Przedszkolaki chyba w tym roku były baaaardzo grzeczne, ponieważ jeszcze dziś, tuż przed świętami znów Gwiazdor podarował dzieciom słodką "skarpetkę". Tyle prezentów w tym roku. Kochany Mikołaju DZIĘKUJEMY
Podziękowania dla firmy SKAT Transport sp. z o.o. sp.k. Gdańsk
opr Ewelina Włodarczyk

rower rower    MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
13 grudnia br. na przekór wszelkim przesądom był bardzo magicznym, szczęśliwym i świątecznym dniem dla naszych przedszkolaków oraz uczniów klasy I"A", ponieważ odwiedził ich sam Święty Mikołaj wraz z wspaniałymi pomocnikami. Mikołaj przywiozł ze sobą wór pełen prezentów, które za wierszyk , uśmiech bądź mocnego przytuluska podarował dzieciom. W tym roku na prezent wg Św. Mikołaja :) załużyły panie wychowawczynie. Każda z pań musiała zaśpiewać bądź wyrecytować wierszyk a w zamian dostały duuuuży prezent w którym skrył się wspaniały odkurzacz, będzie on służył naszym przedszkolakom długi czas. Mikołaj w tym roku nie zapomniał również o paniach Dyrektorkach jak również o obsłudze i administracji. Wszyscy bez wyjątku musieli także zapracować na swój słodki podarunek losując karteczkę z zdaniem łamiącym język np. Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szebrzeszynie (...)a następnie przeczytać go na głos.Po tym ciężkim wyczynie Mikołaj wręczył słodki podarunek :)

Serdeczne dziękujemy wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrego i wspaniałego serca bez których w tym roku nie mogłyby również odbyć się mikołajki dla naszych kochanych dzieciaczków.
Podziękowania kierujemy do :
Grupy POMAGAMY wraz z ludźmi wspaniałego serca
Firmy POLSPED GERLACH sp. z o.o
Firmy DAY & NIGHT LOGISTICS s.c. Paweł Palacz, Maciej Różański
oraz dwóm osobom , które chcą pozostać anonimowe a ofiarowały pieniążki na słodki podarunek dla obsługi i administracji

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
opr Ewelina Włodarczyk

rower rower rower rower    9 grudnia najmłodsi uczniowie naszego ośrodka za pomocą "muzycznych czarów" udali się z wizytą do zoo. "Słoń, pingwin i wąż - czyli w muzycznym zoo" to tytuł kolejnego koncertu muzycznego. Wszyscy z uwagą słuchali muzycznych opowieści o zwierzątkach. O kim lub o czym opowiedzą instrumenty podczas kolejnego koncertu? Już czekamy na kolejne spotkanie.
opr Agnieszka Napierała

rower rower    6 grudnia w Mikołajki przedszkolaki wybrały się na cmentarz w celu zapalenia mikołajkowego światełka swojemu zmarłemu na wakacjach koledze Mateuszkowi. Tęsknimy...
Opr. E.Włodarczyk

rower    W tym roku zabawa andrzejkowa również nie ominęła naszych przedszkolaków. Na początku wypowiedziane zostały magiczne słowa, za sprawą których wróżby będą miały większa moc, każde dziecko wrzuciło 1 grosz do zaczarowanej wody....i się zaczęło wróżenie, losowanie, rzucanie, wyciąganie :) Tego dnia nie obyło się bez zabaw tanecznych takich jak taniec na gazecie czy zabawę z krzesełkami. Został również przygotowany poczęstunek dla dzieci a na sam koniec szalona dyskoteka, gdzie w rytm muzyki m.in. z lat 80' ruszyło każde dziecko. Już nie możemy sie doczekać spełnienia wróżb oraz kolejnych szalonych andrzejek w przyszłym roku.
FOTORELACJA Z ZABAWY


    25 listopada najmłodsi w oddziałach przedszkolnych w obecności zebranych gości oraz starszych kolegów zostali przyjęci do wielkiej rodziny przedszkolnej.
Witamy Was w gronie przedszkolaków
i życzymy Wam słonecznych, radosnych chwil
spędzonych na nauce i zabawie.
opr. Agnieszka Napierała

rower rower    25 listopada w oddziałach przedszkolnych i Zespole Edukacyjno - terapeutycznym kl. I-III obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia najmłodsi z naszego ośrodka przynieśli oprócz plecaków swoje ukochane misie. Zebrało się wiele przytulanek. Podczas wspólnej zabawy "czarodziejskim pociągiem", na kolejnych stacjach poznawaliśmy ulubione postacie bajkowe: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Yogi i wielu innych...." misiowy zawrót głowy".
opr. Agnieszka Napierała

rower rower    10 listopada najmłodsi uczniowie i przedszkolaki z naszego ośrodka uczestniczyli w muzycznej opowieści " O Sindbadzie Żeglarzu i niezwykłym instrumencie".
Główny bohater - Sindbad z miłości do pięknej księżniczki Szeherezady musi dostarczyć wymarzony instrument surowemu ojcu księżniczki.
Dzieci, dzięki żeglarzowi poznały wspaniałe dźwięki takich instrumentów jak: tamburyn, klarnet, tybetańskie misy....

rower rower rower
"Śpieszmy się kochać ludzi...
bo tak szybko odchodzą... "
ks. J. Twardowski

    Dzień Wszystkich Świętych jest dniem bardzo szczególnym w całym roku. Każdy z nas wspomina i odwiedza groby bliskich osób, które już nie towarzyszą nam tu na ziemi. W tym roku dane święto dla naszego przedszkola a przede wszystkim dla Oddziału Przedszkolnego "PSZCZÓŁKI" jest bardzo ważne , gdyż pożegnaliśmy na wakacjach bardzo wyjątkowego kolegę i wychowanka Mateuszka.     Pamietamy o Tobie i tęsknimy każdego dnia, pozostałeś w naszych sercach i pamięci.

rower    Przedszkolaki na przedstawieniu pt. "Kraina Lodu" w Bibliotece Miejskiej.

rower    O tym, że owoce są zdrowe przedszkolaki już dowiedziały się już jakiś czas temu. W minionym tygodniu zgłębialiśmy "tajemnice" warzyw a podsumowaniem tygodnia był własnoręcznie przygotowany sok marchewkowy. Oprócz walorów zdrowotnych okazał się również bardzo smaczny "Chcesz być zawsze zdrowy - pij sok marchewkowy"- zachęcały dzieci z grupy MOTYLKI.
opr. Agnieszka Napierała
rower    Za sprawą kolejnego koncertu muzycznego w ramach współpracy z Lubuskim Biurem Koncertowym, najmłodsze dzieci z ośrodka przeniosły się do indiańskiej wioski i poznały losy małego Indii. Dzięki pięknym utworom na wielu twarzach: dużych i małych słuchaczy, na długo zagościł uśmiech;-)
opr. Agnieszka Napierała
rower    W oddziałach przedszkolnych w tym tygodniu dużo mówiło się o owocach. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i nazywać przeróżne owoce. Świetnym podsumowaniem tego bloku było wspólne pieczenie babeczek z owocami. Zabawy było dużo a jeszcze więcej radości podczas konsumpcji.
opr. Agnieszka Napierała
rower    Podczas spotkania z panią policjantką wszystkie przedszkolaki świetnie "zdały egzamin" z bezpiecznego poruszania się po ulicach. Było to miłe spotkanie także ze starszymi kolegami z Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego.
opr. Agnieszka Napierała
rower    Wszystkie przedszkolaki postanowiły zadbać o swoją kondycję fizyczną. Spotkanie było tak ciekawe i zabawne, że postanowiliśmy wprowadzić tak zwyczaj na stałe. Ćwiczyć każdy może....
opr. Agnieszka Napierała
rowerUROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w Oddziałach Przedszkolnych


„Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
a po spacerze, w sali wesoło bawię się.
Kolegów dobrych mam, nigdy nie jestem sam
Przedszkole domem drugim jest !”

    Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy 1 września.
    W bieżącym roku szkolnym funkcjonować będą, tak jak w ubiegłych latach 3 oddziały, które ku radości przedszkolaków mają wesołe nazwy : Biedronki, Motylki, Pszczółki.
Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil spędzonych w przedszkolu. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń. Rodzicom życzymy : satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci. Zapraszamy jednocześnie do współpracy i aktywnego udziału w życiu przedszkola.
opr. P. Jaremko.ROK SZKOLNY 2015/2016:
WYDARZENIA - zobaczZABAWY NA DWORZE- dokument PDF

WYJŚCIE NA PLAC SYBIRAKÓW- dokument PDF

POMAGAMY- dokument PDF

HALLOWEEN- dokument PDF

ANDRZEJKI- dokument PDF

MIKOŁAJ- dokument PDF

PODZIEKOWANIE- dokument PDF