ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

: ZAJĘCIA SPORTOWE :

ROK SZKOLNY 2016/2017:SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z UCZNIAMI Z HANSA – SCHULE


26 stycznia 2017 roku wybrani uczniowie naszego ośrodka spotkali się z grupą uczniów z zaprzyjaźnionej Hansa – Schule na hali sportowej w celu przeprowadzenia konkurencji sportowych na zasadach czysto – integracyjnych. Tym razem aktywność ruchowa przybrała formę wyścigów rzędów, a później chłopcy mogli pograć w piłkę nożną, a dziewczyny podjęły się prostych ćwiczeń z zastosowaniem przyrządów gimnastycznych tj.: kozioł, poręcze gimnastyczne symetryczne i asymetryczne, drążek gimnastyczny.
Przed wyścigami, gdy rozmawialiśmy jeszcze w jednej z klas w Hansa – Schule spotkaliśmy naszego byłego ucznia. To było bardzo miłe i zaskakujące spotkanie, zwłaszcza, że uczeń ten bardzo urósł i wyszczuplał. Nadal ciągle się uśmiecha. Koledzy również go poznali, ale nie od razu. Tym chłopcem jest Hubert Szczepankiewicz.
Uczestnikami tych potyczek wyjątkowo byli uczniowie w bardzo zróżnicowanym wieku, od przedszkolaków po młodzież szkoły zawodowej. Najważniejsza jest chęć zrobienia czegoś. Zabawa była przednia.
Opiekunki: M. Starosta, A. Araszewska

rower rower rower rower


ROK SZKOLNY 2015/2016:DZIEŃ DZIECKA – DNIEM SPORTU


1 czerwca 2016 roku w naszym ośrodku odbył się Dzień Dziecka, który w tym roku przebiegał w formie Dnia Sportu. Pogoda spłatała figla wszystkim: uczestnikom i organizatorom tego dnia, ale mimo wszystko zmagania sportowe można zaliczyć do udanych i ciekawych. Starsi, chętni uczniowie tj. klas gimnazjalnych i zawodowych zmierzyli się w kilku konkurencjach: torze sprawnościowym, skokach przez linkę, odbiciach indywidualnych w siadzie i rozgrywkach dwójek w „przerzucance w ciemno”. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody. W potyczkach dwójek wzięła udział jedna z nauczycielek: pani Magdalena Karczewska. Brawo!!!
Podczas zmagań na torze sprawnościowym uczniowie mieli do pokonania kilka przeszkód: 5 metrowy tunel, czworakowanie pod linkami, przeskoki przez opony samochodowe, kozłowanie piłki jednorącz w miejscu, krótki bieg i toczenie opony do mety. Tę konkurencję najszybciej z dziewcząt pokonała Karolina Ostafiejczuk, a wśród chłopców najszybszy okazał się Karol Litomski.
Ciekawą i zaciętą rywalizacją wykazały się drużyny grające w „przerzucankęw ciemno”. Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów, a do finału doszły dwójki:
I miejsce: Ewa Michalak – Karol Litomski;
II miejsce: Maciej Nowosielski – Klaudiusz Sieczkowski;
III miejsce: Kamil Rzeszutek – Grzegorz Sebastianowicz.
W skokach przez linkę najlepsza okazała się Karolina Górczyńska. Najwięcej odbić nad głową w siadzie wykonała Ewa Michalak.
Między konkurencjami uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami mieli za zadanie ułożyć hasło reklamujące sport i razem, głośno je odczytać. Wszystkie klasy zadanie wykonały wzorowo.
Uczestnikom zmagań sportowych gratuluję odwagi i chęci, a nauczycielom, którzy mnie wspomagali podczas przebiegu imprezy sportowej bardzo gorąco dziękuję.
Organizator: Agnieszka Araszewska.

rower rower rower
rower rower rower
rower rower rower
rower rower rower


TURNIEJ W BRENNBALL

Pierwsze rozgrywki w BRENNBALL Szkół Podstawowych za nami. 18 maja 2016 r. na sali gimnastycznej SOSiR -u po raz pierwszy odbył się turniej tego rodzaju. Brennball w Słubicach propaguje j nauczyciel Ośrodka Szkolno -Wychowawczego Agnieszka Araszewska, która wraz z uczniami i nauczycielem germanistą: Magdaleną Starostą brała udział udział w zawodach w Brennball - szkół specjalnych z Frankfurtu i okolic. Na sportowe zmagania byliśmy zapraszani w ramach współpracy z Hansa - Schule. W rozgrywkach udział wzięły drużyny z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod opieką Pań : Alicji Pietrzyk i Agnieszki Araszewskiej i Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem Panią ; Sarą Herman. W słubickim turnieju pierwsze miejsce wywalczyła jedna z drużyn OSW. Na drugim miejscu była drużyna z SP 3. Trzecie miejsce zajęła druga drużyna z SP 3 i IV miejsce - druga drużyna z OSW. Na zakończenie rozgrywek po podsumowaniu punktacji wszystkie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez Prezesa SOSiR, oraz dyplomy uczestnictwa. ze swoimi podobiznami, a każdy uczestnik dyplom uczestnictwa . Wszystkim biorącym udział w dobrej zabawie składamy serdeczne gratulacje i do zobaczenia na następnym meczu !
ORGANIZATORZY

rower rower rower
rower rower rower


POTYCZKI PIŁKARSKIE Z HANSA - SCHULE 2016

4 maja 2016 roku uczniowie naszego ośrodka pod opieką pani Magdaleny Starosty i Agnieszki Araszewskiej spotkali się z uczniami Hansa - Schule na planowanym już od roku sparingu w piłkę nożną. Rozgrywki odbyły się na hali sportowej, gdyż pogoda nam nie dopisała. Nauczyciel i za razem sędzia partnerskiej szkoły podzielił uczniów na 4 drużyny: dwie polskie i dwie niemieckie. Każda drużyna grała z wszystkimi drużynami po dwa razy, gdyż za pierwszym razem nie można było wyłonić zwycięzców. Tylko jedna drużyna strzeliła gola. Dopiero w drugiej rundzie było więcej strzelonych bramek i nie było już problemu z ustaleniem miejsc. Pierwsze miejsce zajęła jedna z polskich drużyn w składzie: Norbert Gierszewski, Kamil Hruszczowiec, Mateusz Garbowski, Klaudiusz Sieczkowski i Grzegorz Tomczak, który był bramkarzem obu naszych drużyn. Bramki zdobyli: Mateusz Garbowski, Klaudiusz Sieczkowski i Kamil Hruszczowiec. Drugie miejsce wywalczyła niemiecka drużyna. Trzecie - druga drużyna z Hansa - Schule i czwarte miejsce druga drużyna ze Słubic w składzie: Jan Szafrański, Kamil Rzeszutek, Mateusz Lęk, Krystian Gregorczyk i Grzegorz Tomczak.W rozgrywkach wzięła udział jedyna dziewczyna – Karolina Górczyńska, która zasilała skład drużyn niemieckich. Pomagała bowiem obu drużynom z partnerskiej szkoły. Spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych.
opr.Agnieszka Araszewska

rower rower rower
WARSZTATY SZKOLENIOWE - DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE KRĘGOSŁUPA.

28 kwietnia na sali gimnastycznej odbyły się warsztaty szkoleniowe dla chętnych nauczycieli, które poprowadziły panie: Agnieszka Araszewska i Alicja Pietrzyk. Podczas szkolenia prowadzące przypomniały uczestnikom o przyczynach powstawania dolegliwości bólowych okołokręgosłupowych oraz zademonstrowały zestawy ćwiczeń na utrzymanie kręgosłupa w dobrej formie tzn.: ćwiczenia rozciągające, elongacyjne kręgosłup, wzmacniające mięśnie brzucha i grzbietu. Takie spotkanie okazało się bardzo potrzebne, gdyż niektórym uczestnikom uświadomiło, jak bardzo taki ruch jest potrzebny, jak wiele mają do nadrobienia i jak dobrze czuli się bezpośrednio po wykonaniu czasami trudnych, a czasami bardzo przyjemnych zadań ruchowych.

rower rower rower
rower rower rower
rower rower

Zajęcia na basenie

13 kwietnia 2016 roku uczniowie Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych klas I - III Szkoły Podstawowej byli po raz pierwszy na basenie w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Krasnal Hałabała” w Słubicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych w wodzie, które zorganizowała i poprowadziła pani Agnieszka Araszewska. Wspólne zabawy odbywały się pod czujnym okiem jeszcze kilku osób dorosłych: wychowawcy klasy, dwóch nauczycieli ośrodka i trzech innych osób wspierających. Nauczyciel wychowania fizycznego zaproponował uczniom wiele zabaw stosowanych we wstępnej fazie nauki pływania, czyli zabawy oswajające z wodą. Wszystkie dzieci chętnie poddawały się zabawie i nauce. Wejścia na basen organizowane będą co dwa tygodnie (około 4 razy), a umożliwiła je nam dyrektor przedszkola Pani Renata Cembrowicz w ramach współpracy SOSW w Słubicach z Przedszkolem Samorządowym nr 7 „Krasnal Hałabała” w Słubicach. Po zajęciach w wodzie uczniowie klas Pani Agnieszki Niewińskiej - Lew spotkali się z przedszkolakami grupy starszej „Ekoludkami”, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności taneczne. Natomiast nasi uczniowie przy następnym spotkaniu wykonają kilka piosenek dla przedszkolaków. Dalsza współpraca na pewno się rozwinie.

rower rower rower
rower rower
rower rower rower

WIOSNA 2016
Ćwiczenia usprawniające według inwencji uczniów na placu zabaw i siłowni pod chmurką.VII TURNIEJ BRENNBALLA WE FRENKFURCIE N/O
   17 marca 2016 roku uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach wzięli udział w VII Turnieju Brennballa we Frankfurcie n/O. W zmaganiach wzięło udział siedem szkół z różnych miejscowości niemieckich i jedna ze Słubic. Jest to gra zespołowa, wywodząca się ze Skandynawii, a bardzo popularna również w Niemczech. Uczniowie naszego ośrodka zapraszani są na ten turniej od trzech lat. Za pierwszym razem tylko obserwowaliśmy zmagania innych niemieckich szkół. W roku ubiegłym po raz pierwszy braliśmy czynny udział i zajęliśmy II miejsce, a w tym roku zostaliśmy mistrzami. Drużyna powinna składać się z ośmiu graczy. Nam jednego zawodnika brakowało, dlatego uczeń z Hansa – Schule zasilił naszą drużynę. W przeciwnym razie nie moglibyśmy wziąć udziału w turnieju. Takie spotkanie jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszych uczniów. Poznają oni kulturę naszego sąsiada, przełamują bariery językowe, własne lęki, a rywalizacja sportowa, zwłaszcza gdy zajmują dobre miejsce, pomaga im budować poczucie własnej wartości.
Red. Agnieszka Araszewska

rower rower rower
rower rower
rower


VIII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego zawody w Unihokeja „SPRAWNI RAZEM” - Żagań 2016
    17 lutego 2016 roku uczniowie naszego ośrodka wzięli udział w wojewódzkich zawodach w unihokeja. Naszą placówkę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Grzegorz Tomczak kl. III G
2. Kamil Hruszczowiec kl. II ZSZ
3. Andrzelika Choroszko kl. I ZSZ
4. Andrzej Broż kl. I ZSZ
5. Karol Litomski kl. II G
6. Jan Szafrański – bramkarz kl. III G ZET
7. Klaudiusz Sieczkowski kl. I G
Opiekunem drużyny była p. Agnieszka Araszewska.
W tym roku nie udało się nam wejść do rundy finałowej. Nie wygraliśmy żadnego meczu, a jeden zremisowaliśmy. Przypominamy, że w roku ubiegłym zajęliśmy IV miejsce. Tegoroczne zmagania były bardzo pouczające. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia. Poczuli smak rywalizacji, zmęczenia, ale i woli walki. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn, a nasza uplasowała się na VI miejscu. Zawody odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze. Uczestnicy różnych drużyn pożyczali sobie kaski i rękawice. Na boisku panowały zasady fair play. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek, a potem ciepły posiłek – grochówkę.
W przyszłym roku będzie lepiej.


rower rower rower
rower rower


ROK SZKOLNY 2014/2015:

Zawody w Brennball we Frankfurcie n/O
    Brennball to gra rzutno – chwytno – bieżna. Prawdopodobnie wywodzi się ze Skandynawii i jest tam bardzo popularna. Nazwa tej gry znaczy „spalony” lub „spalona piłka”. Również w Niemczech praktykowana bardzo chętnie w różnych formach w zakresie wychowania fizycznego. Po raz pierwszy i to z aprobatą w murach Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach zagościła w roku szkolnym 2013/14 po wizycie w jednej z frankfurckich hal sportowych, gdzie odbywały się zawody w Brennball szkół specjalnych z Frankfurtu i okolic. Uczniowie SOSW w Słubicach wraz z nauczycielkami: p. Magdaleną Starostą i p. Agnieszką Araszewskaą zostali zaproszeni wówczas do uczestniczenia w tym wydarzeniu jako obserwatorzy, a już w tym roku brali czynny udział w zmaganiach sportowych jako drużyna z zaprzyjaźnionej szkoły ze Słubic.
    W dniu 26 marca 2015 roku odbył się turniej, w którym wzięło udział 10 szkół w tym jedna z Polski. Nasi uczniowie mimo, iż występowali w tej roli po raz pierwszy zajęli III miejsce.
    Do szkoły wrócili z pucharem i nagrodami, ale przede wszystkim z nowymi, cennymi doświadczeniami. Zmagania były zacięte. Sama gra nie wywołuje zachowań agresywnych lecz pobudza do walecznego nastawienia, motywuje zawodników do angażowania, walki o każdy punkt. Poza tym bardzo aktywizuje wszystkie części ciała, zwłaszcza intelekt grających. Kształtuje szybkość, wytrzymałość, zwinność, siłę. Po prostu idealna gra dla dzieci i młodzieży. To sama radość grać w Brennball. Może zrobimy zawody w słubickich szkołach?

   Red. Agnieszka Araszewska

rower rower rower
rower rower
28 stycznia 2015 roku w Żaganiu odbyły się VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w unihokeja „Sprawni Razem”.
   W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 7 ośrodków naszego województwa: Krosno Odrzańskie, Lubsko, Słubice, Strzelce Krajeńskie, Szprotawa, Świebodzin i gospodarz mistrzostw – Żagań. Uczniowie OSW w Słubicach prowadzone przez panią Agnieszkę Araszewską mimo, iż byli debiutantami tych rozgrywek, dotarli do półfinału i walczyli z Lubskiem o brązowy medal. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lubska 3:0. W walce finałowej spotkały się drużyny ze Świebodzina i Strzelec Krajeńskich. Pierwsze miejsce po zaciętym boju zajęła drużyna ze Strzelec, która obroniła tytuł z zeszłego roku.
    Miłym akcentem tej sportowej imprezy jest fakt, że w turnieju zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy, a najlepiej grającą zawodniczką została Ewa Michalak z OSW w Słubicach. Poza tym najlepszym zawodnikiem - Krystian Żebrowski ze Świebodzina oraz najlepszym bramkarzem - Patryk Lewandowski również ze Świebodzina.
    Za rok uczniowie OSW w Słubicach deklarują powrót na mistrzostwa i walkę o miejsce w pierwszej trójce.
    Red. A. Araszewska

rower rower rower
    Profilaktyka w postaci rekreacji ruchowej i sportu korzystnie wpływa na wszechstronny rozwój, zwłaszcza młodego organizmu.
    Od listopada 2014 roku do stycznia 2015 roku, w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach trwał Ogólnoszkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 30 uczniów z różnych klas.
    15 stycznia odbyły się finałowe mecze, gdzie młodzież przed niemal całą społecznością szkolną walczyła o I, II i III miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.
    Wśród dziewcząt:
I miejsce zajęła Ewa Michalak
II miejsce – Karolina Radziszewska
III miejsce – Karolina Ostafiejczuk

    Wśród chłopców: I miejsce zajął Grzegorz Tomczak
II miejsce: Krzysztof Soloch
III miejsce: Mateusz Garbowski.

    Rywalizacja wszystkich uczestników motywowała do podejmowania wysiłku, a konfrontacja z rówieśnikami powodowała, że walczyli z własnymi lękami i słabościami.
    Na pewno dla wszystkich uczestników było to ciekawe, często nowe i pouczające doświadczenie.
    Organizatorkami turnieju były panie: Agnieszka Araszewska i Alicja Pietrzyk, nauczycielki wychowania fizycznego.
    Sponsorem nagród dla finalistów była pani Beata Cichecka – Nowak.
    Nad uwiecznieniem tych zdarzeń w wersji foto czuwał pan Piotr Jaremko.
    Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w rozwoju osobowości oraz radości z wszelkiej aktywności fizycznej.
    Nauczycielki wychowania fizycznego

rower

Turniej tenisa stołowego
w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Słubicach
w roku szkolnym 2014/2015

    W listopadzie 2014 roku w naszym ośrodku rozpoczął się turniej tenisa stołowego.
    W turnieju mogli wziąć udział wszyscy uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej, którzy znają podstawowe zasady gry, odbijają i wykonują serw. Do rywalizacji zgłosiło się 31 uczniów: 21 chłopców i 10 dziewcząt.
    Chłopcy zostali podzieleni na pięć – czteroosobowych grup , a dziewczęta na dwie - pięcioosobowe grupy.
    Poniżej przedstawiono poszczególne grupy i wyniki meczów.

 • GRUPY I WYNIKI • ROK SZKOLNY 2013/2014:


  SPORTOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE
      Dnia 6. maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach odbyło się integracyjne spotkanie polsko niemieckie uczniów naszej szkoły oraz szkoły specjalnej Hansa-Schule z Frankfurtu nad Odrą. Uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów oraz integrowali się w podchodach. Konkurencje przygotowały dwie nauczycielki wychowania fizycznego, pani Alicja Pietrzyk oraz pani Agnieszka Araszewska. Spotkanie przy pięknej pogodzie zaliczamy do bardzo udanego. Organizatorka spotkania pani Magdalena Starosta, nauczycielka języka niemieckiego dziękuje pani dyrektor Wandzie Suchackiej za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku, pani Annie Bąk za przygotowanie stołu, wychowawczyniom uczniów klas ZET gimnazjum, pani Magdalenie Kałkowskiej i pani Beacie Jarnut oraz pani Benicie Dymel, pani Katarzynie Koniecznej i pani Justynie Kulczewskiej za pomoc podczas spotkania.
  M. Starosta.

  mis mis mis mis mis

  V Turniej „Brennball”
      Grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach na zaproszenie dyrekcji partnerskiej szkoły Hansa - Schule we Frankfurcie wzięła udział w zawodach sportowych organizowanych przez tę szkołę. Zmagania odbywały się na ogromnej hali sportowej innej frankfurckiej szkoły, która gościła zawodników ośmiu szkół biorących udział w Piątym Turnieju „Brennball”.
      Nasi uczniowie i opiekunowie w tym roku jako kibice zapoznawali się z zasadami tej gry, by w przyszłym roku móc wziąć w niej czynny udział. W trakcie zawodów uczniowie gospodarzy częstowali wszystkich gorącymi lub zimnymi napojami, a po rywalizacji również obiadem. Nowa gra spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom i z pewnością zasady tej gry spotkają się z aprobatą młodzieży naszej szkoły.
      A. Araszewska.

  konkurs konkurs konkurs

  TURNIEJ SZERMIERKI W HANSA-SCHULE WE FRANKFURCIE N/O
      18 grudnia 2013 roku we Frankfurcie n/O w Hansa - Schule odbyło się spotkanie integracyjne uczniów tejże szkoły i zaproszonych uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach, podczas którego młodzież obu szkół wzięła udział w turnieju szermierki.
      Uczestnicy zostali losowo podzieleni na trzyosobowe drużyny. Każdy zawodnik walczył minimum raz ze swoim przeciwnikiem, a ci, którzy wygrali swoje starcie walczyli nawet trzy razy.
      Przed walką, każdy nakładał profesjonalny strój do szermierki rekreacyjnej, w skład którego wchodziła: ochronna bluza, maska, rękawica i szpada, podłączana do elektronicznego sprzętu sygnalizującego trafienia. Walki były sędziowane, a wyniki zapisywane na specjalnej tablicy.
      Szermierka - sport walki, jest dyscypliną olimpijską. Uprawiana w konkurencjach: szabla, szpada i floret. W turnieju zawodnicy walczyli ze szpadą, gdzie liczą się trafienia w każdą część ciała. We wszystkich broniach trafienie jest sygnalizowane przez specjalne urządzenie elektryczne. Trafienie w szpadzie zalicza się temu, kto je zadał pierwszy lub obu zawodnikom, jeśli zadadzą je w takim samym czasie.
      W spotkaniu udział wzięli uczniowie: Izabela Łubowska, Małgorzata i Monika Judasz, Magdalena Wodka, Karolina Ostafiejczyk, Mateusz Lęk, Mateusz Sieczkowski, Mateusz Garbowski i Kamil Hruszczowiec. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jeden z naszych uczniów - Mateusz Sieczkowski ze swoją drużyną zajął III miejsce i otrzymał brązowy medal.
      To było naprawdę ciekawe i udane spotkanie. Uczniowie obu szkół mogli choć w pigułce poznać tajniki szermierki. Niemiecka młodzież drugi raz miała kontakt z tą dyscypliną sportową, a dla nas było to całkiem nowe doświadczenie. Mamy nadzieję, że podobna okazja jeszcze się powtórzy. Poza udaną rywalizacją sportową, młodzież próbowała przełamywać bariery językowe i zwiedziła szkołę, a podczas krótkiej przerwy również nauczycielki: pani Magdalena Starosta i Agnieszka Araszewska stoczyły ze sobą zaciętą walkę.
      Agnieszka Araszewska.

  konkurs konkurs konkurs konkurs

  NAJWSZECHSTRONNIEJSZY SPORTOWIEC 2013/2014

  konkurs organizują Panie Agnieszka Araszewska i Alicja Pietrzyk
  fot.p. Piotr Jaremko

  konkurs konkurs konkurs konkurs


  OGÓLNOSZKOLNY KONKURS SPORTOWY „NAJWSZECHSTRONNIEJSZY SPORTOWIEC SZKOŁY”
  W roku szkolnym 2010/11 ruszył w naszym ośrodku konkurs sportowy, w którym mogą brać udział wszyscy uczniowie począwszy od klasy IV SP do ostatnich, najstarszych klas ZSZ i SPP. Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe wśród chłopców i dziewcząt tj. pierwsza kategoria do lat 14 i druga - powyżej 14 roku życia. Uczestnicy konkursu mają do zaliczenia kilkanaście konkurencji sportowych w roku szkolnym. W maju wszystkie wyniki są podliczane, sumowane są zdobyte punkty oraz przyznawane miejsca, na których poszczególni uczniowie się uplasowali. Na uroczystej akademii zakończenia roku szkolnego wręczane będą dyplomy i nagrody, a w kolejnych latach można walczyć o utrzymanie tytułu „Najwszechstronniejszego sportowca szkoły” lub zostanie NIM po raz pierwszy.

  I OGÓLNOSZKOLNY KONKURS SPORTOWY „Najwszechstronniejszy sportowiec szkoły”
  I ogólnoszkolny konkurs sportowy „Najwszechstronniejszy sportowiec szkoły”zakończony. Uczestnicy wykonywali m.in. takie konkurencje jak: „brzuszki” – kto więcej przez 30 sekund, skoki przez linkę – kto więcej, zwis na drabince – kto dłużej, wskoki na ławeczkę obunóż z podporu przodem – kto więcej na czas, wskoki na ławeczkę „rowerkiem” jw., bieg „po ósemce” – kto szybciej, skok wzwyż techniką naturalną – kto wyżej i inne.
  Pierwszymi „NAJWSZECHSTRONNIEJSZYMI SPORTOWCAMI” zostali:
  w młodszej kategorii wiekowej – Karina Morawiec i Mateusz Garbowski,
  w starszej kategorii wiekowej - Karolina Ostafiejczuk i Dawid Sułek.
  Kolejne miejsca na podium zajęli:
  W kategorii młodszej:
  II miejsce – Izabela Brańka i Andrzej Broż
  III miejsce – Karolina Radziszewska i ex aequo – Mateusz Sieczkowski i Kamil Hruszczowiec.
  W kategorii starszej:
  II miejsce – Katarzyna Michalak i Damian Rzeszutek
  III miejsce – Agata Ostafiejczuk i Ryszard Grudowski  INTEGRACYJNY DZIEŃ SPORTU W SOSW ZESPOŁÓW EDUKACYJNO - TERAPEUTYCZNYCH
  W ZDROWYM CIELE - ZAPAŁU WIELE.

  KLASY ZET SP, ZET GIMNAZJUM, SPP
  Cele:
  - integracja uczniów z różnych poziomów edukacyjnych naszej szkoły
  - popularyzacja aktywności fizycznej
  - kształtowanie umiejętności interpersonalnych.
  Zadania:
  kształtujące zmysł dotyku, zmysł wzroku, orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową poprzez różne konkurencje sportowo – rekreacyjne. Spotkanie było bardzo udane. Uczniowie z dużym zainteresowaniem podchodzili do zadań, współpracowali ze sobą, rywalizowali fair play, a przede wszystkim integracja ogarnęła za równo uczniów jak i nauczycieli.

  rower rower rower
  rower rower
  19 maja 2011 roku w Międzyrzeczu odbył się XI Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

  W zawodach wzięli udział:
  1. Lech Okowiński – strzelił 4 bramki w turnieju
  2. Damian Grudowski – strzelił 1 bramkę
  3. Krystian Janaszkiewicz
  4. Paweł Sosnowski
  5. Adrian Okowiński
  6. Karol Litomski – najmłodszy zawodnik
  7. Karol Filajecki – bramkarz – wpuścił tylko jednego gola w turnieju.
  Nasza szkolna drużyna zajęła I m – ce w grupie. Każdy z nich przywiózł na szyi złoty medal.
  Opiekunem była Agnieszka Araszewska.

  rower rower rower
  rower rower
  ..: do góry :