INTERNAT

w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym
w Słubicach

• W internacie zapewniamy całodobową opiekę – od poniedziałku do piątku.

• Dysponujemy bazą noclegową dla dziewcząt i chłopców.

• Wychowankowie internatu mieszkają w pokojach 3-4 osobowych.

• Do dyspozycji komputery z dostępem do Internetu oraz sieć Wi-fi działającą na terenie całego Internatu.

• W internacie znajdują się dwie świetlice wyposażone w sprzęt audio-video, różnego rodzaju gry edukacyjne i multimedialne zapewniające miłe spędzenie wolnego czasu.

• Wychowankowie internatu mają możliwość korzystania z kuchni, w której mogą razem z wychowawcami przygotowywać rożnego rodzaju wypieki, sałatki i przekąski.

• Tworzymy przyjazną i ciepłą atmosferę oraz możliwość rozwijania własnej osobowości i zainteresowań.

• Wychowawcy wdrażają wychowanków do podejmowania samodzielnych decyzji oraz przygotowują dzieci do prawidłowego funkcjonowania w środowisku.

• Wychowankowie mają możliwość realizacji i spełniania swoich pasji w różnych dziedzinach np. sportowych, plastycznych, techniczne i kulinarne.

• Organizujemy imprezy i tradycyjne uroczystości według planu pracy (np. Dzień Chłopaka, andrzejki, Wigilia, ogniska z pieczeniem kiełbasek, zabawy sportowe, dyskoteki, konkursy itp.).

• W internacie organizowane są różnego rodzaju wyjścia do:

• - placówek publicznych (Poczta, Urzędy, sklepy)
    - miejsc związanych z kulturą (Dom Kultury SMOK, Kino, Koncerty)
    - miejsc związanych z odpoczynkiem i relaksem (Park, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rancho „Maja”, Place zabaw, Piesze wycieczki po okolicy)
    W tym również organizowane są wyjazdy całodniowe.

• Młodzież mieszkająca w internacie korzysta z całodziennego wyżywienia (śniadania I i II, obiad (dwudaniowy) i kolacja).

• Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym:

• -SOSiR – współpraca z grupą „Pomagamy”, korzystanie z lodowiska i dużych boisk bocznych
    -Dom Kultury SMOK (wystawy, warsztaty, koncerty)
    -Policja, Straż Pożarna (wycieczki z prelekcjami)
    -Indywidualne osoby o różnych zainteresowaniach (leśnik, lokalni artyści, coach-trener)

KAŻDEGO DNIA STARAMY SIĘ ABY BYŁO CIEKAWIE, NIKT SIĘ NIE NUDZIŁ I MIAŁ POWODY DO UŚMIECHU!!!

WAŻNE DOKUMENTY:

• Regulamin Internatu - dokument PDF [50,0 kB]

• Plan dnia w Internacie - dokument PDF [50,0 kB]

• KWESTIONARIUSZ w sprawie przyznania miejsca w INTERNACIE - dokument PDF [50,0 kB]

• PLAN PRACY I GRUPY WYCHOWAWCZEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

• PLAN PRACY II GRUPY WYCHOWAWCZEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017